Seriale

„The Mandalorian”: Giancarlo Esposito o Moffie Gideonie i szczątkach Imperium

The-Mandalorian-Moff-Gideon

The Mandalorian będzie kolejnym dziełem ze świata Gwiezdnych Wojen, które postara się wypełnić fabularną pustkę pomiędzy wydarzeniami z Powrotu Jedi a tymi z Przebudzenia Mocy. Jak większość z Was zapewne doskonale wie, serial osadzony został kilka lat po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci, a tytułowy bohater niejednokrotnie będzie miał do czynienia ze szczątkami imperialnych wojsk (zarówno w formie „klientów”, jak i oponentów). Giancarlo Esposito, wcielający się w niejakiego Moffa Gideona, opowiedział niedawno o swojej postaci oraz o tym, jak w serialu zostanie przedstawiona niegdyś najpotężniejsza siła polityczno-militarna w galaktyce.

Aktor miał okazję porozmawiać z serwisem IGN. W krótkim wywiadzie opowiedział o wspomnianym już Moffie, zdradzając przy tym co nieco na temat stanu samego Imperium.

„[Moff Gideon – przyp. red.] z pewnością wygląda nieco złowieszczo, ale tego nigdy nie można być pewnym. Może być zły, może być dobry, może mieć charakter zdobywcy, a może będzie wybawicielem. Wszyscy potrzebujemy porządku w naszym świecie, a po upadku Imperium tego porządku zdecydowanie brakuje. Gideon jest niezwykle inteligentny i ma sporą wiedzę. Jest też konkretny w swoich działaniach.”

Dalej Esposito mówi:

„Gideon był żołnierzem przed upadkiem Imperium. Użył później całej swojej wiedzy, by piąć się w górę po szczeblach kariery. Udało mu się, bo ma w sobie poczucie obowiązku i chęć zaprowadzenia porządku. Potrafi jednak być okrutny i nie znosi głupców. Jest też podróżnikiem. Bywa tu i tam, wie sporo na wiele tematów, ale nikt nie wie, po co mu ta wiedza.”

Osadzenie akcji pierwszego serialu aktorskiego w czasach tak ciekawych, jak okres po upadku Imperium, to z pewnością strzał w dziesiątkę. Osobiście nie mogę się już doczekać premiery.

The Mandalorian zadebiutuje na platformie streamingowej Disney+ 12 listopada, ale póki co dostęp do niej będą mieli głównie mieszkańcy USA. Na polską premierę jeszcze trochę poczekamy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.