Seriale

Pedro Pascal o różnicy pomiędzy protagonistą „The Mandalorian” a Bobą Fettem

star-wars-the-mandalorian-boba-fett

Protagonista pierwszego serialu live-action w świecie Star Wars już na pierwszy rzut oka budzi skojarzenia z legendarnym łowcą nagród, jakim jest Boba Fett. Jak jednak twierdzą twórcy i wcielający się w rolę tytułowego bohatera Pedro Pascal, podobieństwo jest jedynie powierzchowne, ponieważ obie postaci różni sporo w kontekście charakteru oraz motywacji.

W niedawnej rozmowie z magazynem Entertainment Weekly aktor zdradził, że pomimo podobieństw wizualnych, bohater The Mandalorian będzie kierował się pobudkami nieco bardziej szlachetnymi niż klon Jango Fetta.

„Ostatecznie zależy mu na tym, by zrobić coś dobrego. Jednak obowiązki mogą stać w sprzeczności z celem jego podróży, a robienie dobrych rzeczy może mieć różnorakie konsekwencje. To może być bardzo wietrzna droga.”

Warto pamiętać, że Boba Fett, w przeciwieństwie do nowego protagonisty, nie był Mandalorianinem z krwi i kości. Zaadaptował on pewne zwyczaje i charakterystyczny ubiór ludu swojego „ojca”, ale nie wychowywał się na Mandalorze ani nie wykształcił tak mocnej więzi z innymi przedstawicielami tej kultury.

Właśnie na ten aspekt zwrócił uwagę reżyser i współproducent The Mandalorian, Dave Filoni.

„Jak dobrze wiemy z Ataku klonów, Boba Fett jest klonem. Jeśli zapytalibyście o zdanie na jego temat George’a Lucasa, to powiedziałby, że na pewno nie jest Mandalorianinem, bo nie urodził się na Mandalorze. Jest w pewnym sensie zindoktrynowany przez tę kulturę, ten styl życia, no i posiada pancerz.”

Do tej wypowiedzi swoje trzy grosze dorzucił również producent wykonawczy nowej serii, Jon Favreau.

„Nasz bohater jest za to Mandalorianinem pełną gębą i zdecydowanie będziemy w serialu eksplorować kulturę Mandalorian.”

Star Wars: The Mandalorian zadebiutuje na platformie Disney+ 12 listopada bieżącego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.