Filmy

Finał „The Rise of Skywalker” nie tak kontrowersyjny, jak w „Grze o tron”, fani go pokochają

star-wars-feature-vf-2019-cropped

Nawet jeśli ten fakt nie jest jeszcze szczególnie odczuwalny, trudno zaprzeczyć, że premiera The Rise of Skywalker jest już jedynie kwestią kilku miesięcy. W grudniu w końcu dane będzie nam zobaczyć zwieńczenie tworzonej od ponad 40 lat sagi Star Wars. Ale czego właściwie możemy się po nim spodziewać?

Zdaniem Daisy Ridley, odtwórczyni roli głównej bohaterki Trylogii Sequeli, która po zakończeniu prac na planie produkcji Lucasfilmu nadrabia Grę o tron, zakończenie Skywalker. Odrodzenie nie podzieli fanów w podobnym stopniu, co zakończenie wspomnianego serialu. W wywiadzie dla MTV News aktorka stwierdziła:

„Myślę, że to zakończenie będzie mniej kontrowersyjne.”

Natomiast John Williams, kompozytor związany z Gwiezdnymi Wojnami praktycznie tak długo, jak seria istnieje, podczas jednego z ostatnich koncertów poszedł o krok dalej, mówiąc:

„Nie chcę nic mówić o zakończeniu, aby go nie spoilerować, ale będziecie zachwyceni. Myślę, że je pokochacie.”

A jeśli już o zakończeniach mowa, to o jednym z nich wypowiedział się również Anthony Daniels. Aktor wcielający się w C-3PO w wywiadzie udzielonym Variety opowiedział o ostatnim dniu na planie Epizodu IX oraz ostatniej scenie, w której jest złocisty droid:

„Trudno było się nie rozkleić. Częściowo dlatego, że J.J. [Abrams, współscenarzysta i reżyser filmu – przyp. red.] powiedział trochę miłych rzeczy, a słuchała tego cała załoga. Muszę przyznać, że była to wzruszająca chwila, choć wiedziałem, że prędzej czy później nadejdzie. To nawet nie była scena, w której cokolwiek bym mówił. Ten jeden raz 3PO akurat nie pcha się po swojemu na pierwszy plan. To tak niesamowity film, że pożegnanie się z tym wszystkim poprzez niego wydaje się w porządku. Usatysfakcjonował mnie. Mam powód do dumy, żegnając się w ten sposób.”

The Rise of Skywalker trafi na ekrany polskich kin już 19 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.