Seriale

„The Mandalorian” poruszy genezę Najwyższego Porządku

The-Mandalorian-First-Order

The Mandalorian jest obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen. Nie jest to spowodowane tylko debiutem w formie medium serialowego, ale także dość interesującym settingiem i historią osadzoną w nadal dość nieznanym okresie po Powrocie Jedi. Jak się okazuje, serial może też wytłumaczyć co nieco odnośnie sytuacji politycznej z Sequeli.

Jak donosi portal Entertainment Weekly, serial ma bowiem poruszyć wątek genezy Najwyższego Porządku. Może to trochę dziwić, z uwagi na fakt, że akcja ma dziać się raptem 5 lat po bitwie o Endor, a 4 lata po bitwie o Jakku, po której ocalałe resztki Imperium odleciały w kierunku Nieznanych Regionów i tam zaczęły formować pierwsze struktury Najwyższego Porządku. Sama więc geneza została już pokrótce opisana w wielu kanonicznych źródłach.

Podejrzewam, że twórcy nie pokażą nam jej dokładnego przebiegu, a jeden istotny aspekt, który przyczynił się do przyszłej potęgi junty. Mowa tutaj o projekcie Odrodzenie, w wyniku którego działacze Porządku porywali dzieci i indoktrynowały je od najmłodszych lat celem stworzenia idealnej, lojalnej armii. Może to być sugerowane przez sam zwiastun, na którym nie raz widzimy matki chroniące swoje pociechy. Poza tym, jest to dość tajemniczy projekt, w którym trzon Najwyższego Porządku nie brał udziału, więc serial nadal zachowałby swoją małą skalę i brak angażowania się w bieżącą politykę galaktyki.

Wywiadu na ten temat udzielił współproducent serialu i reżyser jednego odcinka, Dave Filoni:

„[Galaktyka – przyp. red.] nie zmienia się nagle we wszechświat dobrych ludzi, bo wysadzono obie Gwiazdy Śmierci. Wiemy, że Rebelia wygrała i starają ustanowić rządy Republiki, ale to niemożliwe, by ustanowili ją w jednym momencie dla wszystkich. […] A poza tym, co mogło wydarzyć się przez 30 lat, między świętowaniem upadku Imperium a Najwyższy Porządkiem? Oglądasz Epizod VII, a Najwyższy Porządek wcale się nie rodzi. Istnieją już długo i są bardzo dobrze wyposażeni.

Serial The Mandalorian zadebiutuje 12 listopada na platformie Disney+.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.