Filmy

We wczesnych wersjach „Powrotu Jedi” duchy Obi-Wana i Yody miały walczyć z Imperatorem

JediGhosts-ROTJ

Gwiezdne Wojny to marka skrywająca przed „zwykłymi” fanami jeszcze wiele tajemnic, z których części być może nigdy nie poznamy. Jednak od czasu do czasu zdarza się, że do sieci trafią niezwykle ciekawe informacje na temat jakiejś produkcji, o jakich większość z nas nawet by nie pomyślała. Po 36 latach od premiery dowiadujemy się na przykład, że duchy Mocy miały pierwotnie odegrać w Powrocie Jedi znacznie większą rolę, niż przedstawiono to w ostatecznej wersji filmu.

Wątek ten opisał niedawno Phil Szostak, dyrektor kreatywny Lucasfilmu.

„We wczesnym szkicu Powortu Jedi, który George Lucas napisał w lutym 1981 roku, Obi-Wan i Yoda wracają z zaświatów, by wesprzeć Luke’a Skywalkera w walce z Imperatorem Palpatine’em. Jedi, wraz z ojcem Luke’a, Anakinem, są później wskrzeszeni w trakcie świętowania zwycięstwa w wiosce Ewaków [sic].”

Prócz walki duchów z Imperatorem, ciekawy jest także motyw wskrzeszenia martwych Jedi na końcu filmu. Warto także zauważyć, że na początku Ewoki zwane były Ewakami.

Co ciekawe, wpis Phila Szostaka zbiega się w czasie z teoriami fanów na temat finałowego starcia z nadchodzącego Skywalker. Odrodzenie, gdzie Rey miałaby zostać wsparta przez duchy najważniejszych Jedi w trakcie walki z Palpatine’em. Jeśli do tej pory traktowaliście te rozważania z przymrużeniem oka, to być może teraz dacie im nieco więcej wiary.

Co sądzicie o takiej wersji końcówki VI Epizodu? Przemawia do Was bardziej niż oryginał? Podzielcie się opinią w sekcji komentarzy!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.