Gry

„Star Wars: Battlefront II” z rekordem Guinnessa, ale nie jest to powód do dumy

Star-Wars-Battlefront-II-Darth-Maul

Pamiętacie jeszcze końcówkę 2017 roku, gdy Star Wars: Battlefront II zadebiutował na rynku, wywołując burzę w branży gier swoim kontrowersyjnym systemem lootboksów i wysokimi kwotami za odblokowanie części bohaterów? Zanim skrzynki z losową zawartością zostały wycofane z gry, a herosi oddani do dyspozycji wszystkim graczom, niektórzy przedstawiciele wydawcy tytułu – Electronic Arts – próbowali bronić decyzji twórców za pośrednictwem social mediów. Jeden z takich komentarzy pojawił się m.in. na Redditcie i okazuje się, że ustanowił niedawno niechlubny rekord w Księdze rekordów Guinnessa.

Tłumacząc powody blokowania dostępu do bohaterów za bardzo wysokimi kwotami wewnętrznej waluty, jeden z przedstawicieli EA napisał:

„Naszym zamiarem było zapewnienie graczom poczucia dumy z osiągnięcia czegoś istotnego, gdy uda im się odblokować bohaterów. Co do kosztów, wzięliśmy pod uwagę wyniki z otwartej bety i pewne zmiany, jakie wprowadzone zostały w systemie kamieni milowych. Co więcej, śledzimy też dziennie zarobki kredytów każdego z graczy i będziemy cały czas dostosowywać system tak, by wyzwania dla społeczności były angażujące, nagradzające i osiągalne poprzez rozgrywkę.”

Wspomniany wpis na dzień dzisiejszy może „pochwalić się” ponad 667 000 negatywnych reakcji na Redditcie, a w momencie publikacji w Księdze rekordów Guinnessa było to 683 000 łapek w dół (część kont została w międzyczasie usunięta lub zawieszona, przez co głosy zniknęły). Tym samym komentarz managera ds. społeczności z EA zyskał miano najgorzej ocenianego wpisu w historii serwisu.

reddit-guinness

Z pewnością nie jest to rekord, którym ktokolwiek chciałby się dziś pochwalić. Na szczęście praktycznie nikt nie kojarzy teraz Battlefronta II z negatywnymi emocjami – gra ma się dziś lepiej niż kiedykolwiek i jest rozwijana w kierunku, który akceptuje zdecydowana większość społeczności.

I oby tak pozostało.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.