Seriale

Jon Favreau: „The Mandalorian to świetna okazja do scalenia każdej ery Star Wars”

the-mandalorian-cover-photo

The Mandalorian może stanowić świetną piaskownicę dla zupełnie nowych pomysłów w ramach świata Gwiezdnych Wojen, jednak nie przeszkadza to, by jednocześnie przejął rolę swoistego tygla spajającego dotychczas powstałe w ramach uniwersum motywy i ery. Z takiego założenia wychodzi również producent wykonawczy serii, Jon Favreau, o czym opowiedział w niedawnym wywiadzie dla magazynu Entertainment Weekly.

Reporter EW zapytał Favreau, czy postaci pokroju Mary Jade lub Wielkiego Admirała Thrawna miałyby szansę pojawić się na małych ekranach za sprawą jego serialu. Jon odniósł się do pytania następująco:

„Nie chciałbym tutaj rozmawiać o niczym, co mogłoby być dla ludzi ciekawe do samodzielnego odkrywania. Prowadzimy różne rozmowy. Ciekawie jest oglądać, jak spajane są światy Oryginalnej trylogii, Prequeli, Sequeli, Wojen klonów i wszystkiego, co do tej pory było uznane za kanon oraz tego, co należy do Legend. Myślę, że nasz serial to doskonała okazja, by zespolić wszystkie te elementy, więc niezależnie od tego, jaki smak gwiezdnowojennych lodów preferujesz, znajdziesz w nim coś dla siebie. Sądzę, że zadajesz dobre pytanie.”

Osadzenie wydarzeń z The Mandalorian pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy faktycznie może stanowić świetną okazję do połączenia w serialu najróżniejszych motywów zawartych obecnie w kanonie Star Wars. Jeśli do tego twórcy zdecydują się zaaplikować nam nieco treści z Rozszerzonego Uniwersum (która dzięki temu stałaby się kanoniczna), to tym bardziej jest to gra warta świeczki.

The Mandalorian zadebiutuje na Disney+ 12 listopada bieżącego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.