FilmyKsiążki i komiksy

Nowy komiks może zdradzać powiązanie między Snoke’iem i Palpatine’em

age-of-resistance-snoke-cover

Na amerykańskim rynku zadebiutował właśnie nowy komiks z serii Age of Resistance o podtytule Snoke. Zeszyt zdradza nam, jak wyglądał trening Kylo Rena pod okiem Najwyższego Wodza, gdy udało mu się już przekabacić młodego Solo na swoją stronę.  Obaj wyruszają w nim na ikoniczną planetę Dagobah, gdzie lata wcześniej ukrywał się sam mistrz Yoda. Ben zostaje wysłany do tej samej jaskini, w której ze swoim największym strachem mierzył się Luke Skywalker. Najbardziej interesujące są jednak słowa, które w pewnym momencie wypowiada Snoke.

Zawiedziony postępami swojego ucznia, Wódz Snoke wspomina o czymś, co może sugerować jego powiązanie z Imperatorem Palpatine’em (choć oczywiście nie musi, wszystko jest kwestią interpretacji).

star-wars-age-of-resistance-snoke

Na pierwszy rzut może oka wydawać się, że komentarz ten jest po prostu odniesieniem do mocy Luke’a jako potężnego Jedi. Ale odzwierciedla także plany Imperatora, który próbował przeciągnąć Skywalkera na Ciemną stronę i kusił go, by zabił swojego ojca. Luke odmówił, zaś Darth Vader ostatecznie rozprawił się z Sidiousem… A może jednak nie?

Może to być subtelna wskazówka, że Imperator i Snoke są bardziej ze sobą związani, niż nam się wydawało – co jest całkowicie możliwe, biorąc pod uwagę, że Imperator zdawał się mieć plan na każdą ewentualność, byle tylko zachować władzę nad galaktyką.

Pozostaje czekać na grudniową premierę Star Wars: The Rise of Skywalker i mieć nadzieję, że J.J. Abrams zdecyduje się wyjaśnić widzom obecność Palpatine’a oraz jego ewentualne powiązania ze Snoke’iem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.