Saga Star Wars

Zaktualizowano okładkę oraz opis powieści „Resistance Reborn”

Resistance-Reborn

Wielkimi krokami zbliża się początek szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej Epizodu IX, której ważnym elementem będzie niewątpliwie wydawniczy projekt Journey to The Rise of Skywalker. Jego sztandarową powieścią będzie Resistance Reborn autorstwa Rebecki Roanhorse. Ostatnimi czasy otrzymaliśmy nową okładkę oraz opis.

Okładka powieści została tylko nieznacznie zmodyfikowana – Finna z Przebudzenia Mocy zastąpił ten ze Skywalker. Odrodzenie, zaś wprowadzone w Sequelach X-Wingi T-70 zamieniono na znane z Oryginalnej Trylogii T-65… Zmiana bardzo dziwna i mogąca rodzić pewne przypuszczenia, co do jednego z wątków powieści i wsparcia floty Ruchu Oporu starymi maszynami – w końcu w The Rise of Skywalker mamy zobaczyć także klasyczne B-Wingi i Y-Wingi.

Porównanie starej wersji okładki (z lewej) z nową.

Ponadto zaprezentowano nam niezwykle ciekawie brzmiący opis książki:

W tym kluczowym dla Skywalker. Odrodzenie prequelu bohaterowie Ruchu Oporu – Poe Dameron, generał Leia Organa, Rey i Finn – muszą walczyć na skraju zapomnienia.

Ruch Oporu jest w opłakanym stanie. W wyniku wstrząsającej ucieczki z Crait to, co było niegdyś armią, zostało zmniejszone do garści rannych bohaterów. Finn, Poe, Rey, Rose, Chewbacca, Leia Organa – ich imiona są sławne na uciskanych światach, o wyzwolenie których walczą. Ale imiona nie doprowadzą nikogo dalej, zaś ostatnie desperackie zawołanie Lei o pomoc pozostało bez odpowiedzi.

Od dżungli Ryloth do stoczni Korelii cień Najwyższego Porządku rośnie, a ci odważni na tyle, by stawić czoła ciemności, są rozproszeni i odizolowani. Jeśli nadzieja ma przetrwać, Ruch Oporu musi przemierzyć galaktykę w poszukiwaniu kolejnych przywódców – włączając w to tych, którzy w minionych latach pomogli rodzącej się Rebelii obalić Imperium. Bitwy zostaną stoczone, sojusze zawiązane, a Ruch Oporu odrodzi się.

Wygląda więc na to, że powieść w dość istotny sposób połączy Ostatniego Jedi i Skywalker. Odrodzenie, wyjaśniając pochodzenie przynajmniej części sojuszników. 

Premiera powieści za Oceanem została wyznaczona na 5 listopada.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.