Gry

„Jedi: Fallen Order” – analiza trzeciego zwiastuna

Jedi-Fallen-Order-trailer-cover

Raptem kilka dni temu doczekaliśmy się kolejnego zwiastuna nadchodzącej gry od studia Respawn Entertainment, czyli Star Wars Jedi: Fallen Order. Materiał wideo ujawnił całą gamę nowych ujęć oraz linii dialogowych, które mogą zdradzać szczegóły kampanii fabularnej, w związku z czym postanowiłem przyjrzeć się bliżej trailerowi i przeprowadzić krótką analizę. Zachęcam do lektury i wskazywania w komentarzach, jeśli Waszym zdaniem coś pominąłem.

1. Cere Junda nie korzysta z Mocy

Jedi-Fallen-Order-trailer-01

Jak wiemy z udostępnionych materiałów promocyjnych i komiksów nawiązujących do Upadłego zakonu, Cere, tak jak Cal, jest byłą członkinią Zakonu Jedi oraz padawanką mistrza Eno Cordovy. Co jednak interesujące, w przeciwieństwie do głównego bohatera, nasza mentorka ani razu nie korzysta z Mocy w żadnych materiałach wideo – nawet w momencie zagrożenia życia, gdy Druga Siostra szarżuje na nią z mieczem świetlnym. Może to sugerować dwie opcje – albo twórcy nie ujawniają jej umiejętności, żeby w pełni skupić się na promowaniu motta „Become a Jedi” w kontekście Cala Kestisa, albo… Cere odcięła się od niej, tak jak zrobiła to część Jedi po upadku Zakonu.

2. Ruiny… świątyni?

Jedi-Fallen-Order-trailer-02

W kolejnym kadrze widzimy Cere i Cala przybywających na nieokreśloną planetę i rozmawiających w pobliżu ruin czegoś, co mogłoby być pozostałościami po świątyni Jedi (skupianie się na odwiedzaniu miejsc związanych z Jasną stroną Mocy miałoby wiele sensu, biorąc pod uwagę główny cel bohaterów, jakim jest wskrzeszenie Zakonu).

3. Zdecydowanie ruiny Jedi!

Jedi-Fallen-Order-trailer-03

Następnie pojawia się scena, która z całą pewnością przedstawia protagonistę uzyskującego dostęp do miejsca należącego niegdyś do Jedi – Cal przykłada dłoń do masywnych drzwi, a te (najpewniej za pośrednictwem Mocy) otwierają się przed nim.

4. Wędrówka przez jaskinię i… oddech Vadera?

Jedi-Fallen-Order-trailer-04

Dalej możemy zobaczyć bohatera przemierzającego jaskinię (możliwe, że tę samą, do której chwilę wcześniej próbował się dostać, ale niewykluczone, że jest to wyłącznie sztuczka montażowa). Po chwili w tle da się usłyszeć oddech, który momentalnie przywodzi na myśl Dartha Vadera. Na tym etapie oczywiście zbyt wcześnie na podobne spekulacje, ale nie zdziwiłbym się, gdyby Vader okazał się szarą eminencją całej gry, podczas gdy Druga Siostra byłaby bezpośrednim czarnym charakterem.

5. Symbol Zakonu

Jedi-Fallen-Order-trailer-05

Tutaj widzimy Cala odkrywającego symbol Zakonu Jedi, jednak ciężko stwierdzić, na czym jest on umieszczony. Być może jest to fragment jakiegoś budynku, a może statku należącego niegdyś do Jedi.

6. Mapa galaktyki

Jedi-Fallen-Order-trailer-06

To ujęcie potwierdza zapowiedzi twórców sprzed kilku miesięcy, twierdzących, że cały interfejs będzie integralną częścią świata gry, co stanowi dla mnie ogromny plus. Jak możecie zobaczyć, mapa planet, na które możemy polecieć, wyświetla się jako hologram w pomieszczeniu nawigacyjnym. Immersja w Fallen Order będzie na naprawdę wysokim poziomie.

7. Miniboss

Jedi-Fallen-Order-trailer-07

Dalej możemy zobaczyć ogromnego stwora, przypominającego z wyglądu nietoperza. Jak potwierdza oficjalna strona Star Wars, jest to niejaka Gorgara, którą można napotkać w kanionie na bliżej nieokreślonej jeszcze planecie. Cal najpierw stara się utrzymać na jej grzbiecie, a później z nią walczy. Zgaduję, że takie stworzenia będą pełniły rolę minibossów, co potwierdza zresztą scena ukazana pod koniec trailera.

8. Dziewiąta Siostra

Jedi-Fallen-Order-trailer-08

Wygląda na to, że w grze dane nam będzie spotkać całą gamę Inkwizytorów – oprócz Drugiej, ukazana została także Dziewiąta Siostra, którą znamy m.in. z wcześniejszych komiksów o Vaderze.

9. Walka z Drugą Siostrą

Jedi-Fallen-Order-trailer-09

Za sprawą materiałów z trailera możemy wywnioskować, że z Drugą Siostrą będziemy mierzyć się w trakcie rozgrywki co najmniej kilka razy. Fragment, z którego pochodzi ten zrzut, przedstawia dość wyrównane starcie Cala i antagonistki, więc można założyć, że jest to zaawansowany etap rozgrywki.

10. Kolejny miniboss

Jedi-Fallen-Order-trailer-10

No i ujęcie, które potwierdza moje wcześniejsze słowa – kolejny duży potwór w jaskini, a więc niemal na pewno będą one pełniły rolę minibossów.

11. Kwestie Drugiej Siostry

Na koniec mały bonus. W trakcie trailera słyszymy słowa Drugiej Siostry, mówiącej o tym, że Cal poszukuje czegoś bardzo cennego z punktu widzenia Imperium. Podejrzewam, że może chodzić o jakiś potężny artefakt Jasnej, a może nawet Ciemnej strony Mocy. Póki co są to jednak wyłącznie moje dywagacje – czas pokaże, ile mają one sensu.

Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutuje już 15 listopada bieżącego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.