Saga Star Wars

J.J. Abrams o powodach powrotu Imperatora Palpatine’a w „Skywalker. Odrodzenie”

Palpatine-TRoS-Ep-IX

Już od kilku dni sieć obiegają kolejne strzępki materiałów i wywiadów z nadchodzącego wydania magazynu Empire. Tym razem możemy zapoznać się z krótką wypowiedzią reżysera The Rise of Skywalker, J.J. Abramsa, który wyjawił redaktorowi czasopisma, dlaczego zdecydował się umieścić postać Imperatora Palpatine’a w wielkim finale sagi Star Wars.

„Niektórzy ludzie sądzą, że nie powinniśmy powracać do idei Palpatine’a, a ja całkowicie rozumiem to nastawienie. Ale patrząc na te dziewięć filmów jako spójną historię, osobiście nie przypominam sobie żadnej książki, gdzie przynajmniej kilka ostatnich rozdziałów nie byłoby poświęconych tym, którzy byli wcześniej. Jeśli spojrzysz na wcześniejsze osiem filmów, to wszystkie wątki, jakie zyskiwały tam swoje podwaliny, są rozwiązane w Epizodzie IX.”

Ciężko nie zgodzić się tutaj z logiką reżysera. Jeśli Skywalker. Odrodzenie faktycznie ma stanowić zwieńczenie całej Sagi, to postać tak ważna jak Imperator, który tak naprawdę był katalizatorem większości wydarzeń w filmach, nie mogła zostać pominięta lub potraktowana po macoszemu.

Już 19 grudnia, gdy The Rise of Skywalker zadebiutuje w kinach, przekonamy się, w jakiej formie Darth Sidious powróci na srebrne ekrany.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.