Seriale

Imperator z 2. sezonu „Rebeliantów” mówi teraz głosem Iana McDiarmida, a nie Sama Witwera

Darth-Sidious-Rebels

Dociekliwi fani odkryli niedawno, że Lucasfilm podmienił głos Sama Witwera, który użyczył go Imperatorowi Palpatine’owi w drugim sezonie Star Wars Rebels – w wersji serialu dostępnej teraz na platformie Disney+ zastąpił go nie kto inny, ale sam Ian McDiarmid, wcielający się w tę postać po Clivie Revillu, oryginalnie grającym ją w Imperium kontratakuje.

Nie wiedzieliśmy tego od samego początku, ale pierwotnym powodem, dla którego Witwer użyczył głosu Palpatine’owi na potrzeby 2. sezonu, była chęć stworzenia zasłony dymnej dla powrotu Dartha Maula w kolejnych sezonach Rebeliantów – aktor nagrywał w tym samym czasie kwestie dialogowe również dla tej postaci, ale zbyt wczesny wyciek tych wieści do sieci mógłby odebrać twórcom ważny element zaskoczenia. W późniejszych odcinkach Darth Sidious przemawiał już głosem Iana.

Podmienioną ścieżkę dźwiękową możecie usłyszeć tutaj:

Ian McDiarmid is the voice of the emperor in Siege of Lothal now from starwarsrebels

Poniżej możecie porównać ją sobie z wcześniejszą wersją konwersacji:

Choć Sam Witwer także świetnie sprawdza się jako głos Imperatora, co niejednokrotnie udowodnił przy okazji różnych produkcji ze świata gier i seriali, to usłyszenie głosu Iana McDiarmida jest zdecydowanie miłym gestem oraz świadectwem, że twórcy przywiązują wagę do spójności uniwersum.

Co interesujące, w sieci pojawiają się przypuszczenia, że kwestia McDiarmida mogła zostać nagrana przy okazji prac nad Epizodem IX, gdzie Imperator Palpatine ponownie zagości jako główny antagonista.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.