Seriale

Imperator z 2. sezonu “Rebeliantów” mówi teraz głosem Iana McDiarmida, a nie Sama Witwera

Darth-Sidious-Rebels

Dociekliwi fani odkryli niedawno, że Lucasfilm podmienił głos Sama Witwera, który użyczył go Imperatorowi Palpatine’owi w drugim sezonie Star Wars Rebels – w wersji serialu dostępnej teraz na platformie Disney+ zastąpił go nie kto inny, ale sam Ian McDiarmid, wcielający się w tę postać po Clivie Revillu, oryginalnie grającym ją w Imperium kontratakuje.

Nie wiedzieliśmy tego od samego początku, ale pierwotnym powodem, dla którego Witwer użyczył głosu Palpatine’owi na potrzeby 2. sezonu, była chęć stworzenia zasłony dymnej dla powrotu Dartha Maula w kolejnych sezonach Rebeliantów – aktor nagrywał w tym samym czasie kwestie dialogowe również dla tej postaci, ale zbyt wczesny wyciek tych wieści do sieci mógłby odebrać twórcom ważny element zaskoczenia. W późniejszych odcinkach Darth Sidious przemawiał już głosem Iana.

Podmienioną ścieżkę dźwiękową możecie usłyszeć tutaj:

Ian McDiarmid is the voice of the emperor in Siege of Lothal now from starwarsrebels

Poniżej możecie porównać ją sobie z wcześniejszą wersją konwersacji:

Choć Sam Witwer także świetnie sprawdza się jako głos Imperatora, co niejednokrotnie udowodnił przy okazji różnych produkcji ze świata gier i seriali, to usłyszenie głosu Iana McDiarmida jest zdecydowanie miłym gestem oraz świadectwem, że twórcy przywiązują wagę do spójności uniwersum.

Co interesujące, w sieci pojawiają się przypuszczenia, że kwestia McDiarmida mogła zostać nagrana przy okazji prac nad Epizodem IX, gdzie Imperator Palpatine ponownie zagości jako główny antagonista.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.