Filmy

Kim jest Rey i jak potężna jest Moc? Na te pytania odpowie „Skywalker. Odrodzenie”

Rey-Ep-IX-desert

Nadchodzące Star Wars: The Rise of Skywalker ma zamknąć nie tylko rozwijaną obecnie Trylogię Sequeli, ale także całą sagę Skywalkerów. Scenarzysta filmu, Chris Terrio, zwrócił za to uwagę, że najważniejsze pytania, jakie wpływały na rozwój fabuły produkcji, dotyczą tożsamości Rey oraz tego, jak potężna jest Moc. Choć autor scenariusza jasno zakomunikował, że były to niezwykle istotne dylematy, niekoniecznie oznacza to, że otrzymamy na nie wyraźne odpowiedzi (choć można spodziewać się, że prawdopodobnie uzyskamy wystarczającą liczbę wyjaśnień, aby zaspokoić naszą ciekawość).

Jak powiedział Terrio w niedawnej rozmowie z Empire Magazine, twórcy postawili sobie dwa pytania, na które starali się udzielić odpowiedzi:

„Jedno z tych pytań jest proste: „Kim jest Rey?”. To kwestia, którą ludzie rozważają nie tylko w dosłownym znaczeniu, ale także w sensie duchowym. Jak Rey może zostać duchowym spadkobiercą Jedi? Wracaliśmy do tej niewiadomej i myśleliśmy o tym, jak możemy udzielić najbardziej satysfakcjonującej odpowiedzi, nie tylko pod względem faktycznym – ponieważ to oczywiste, że ludzie są zainteresowani tym, czy można wyciągnąć coś więcej z przeszłości Rey – ale, co ważniejsze, kim może stać się ta postać w dalszej perspektywie? W jaki sposób znajdzie odwagę oraz wewnętrzną siłę, aby kontynuować to, co odziedziczyła?

Drugie pytanie brzmi: „Jak silna jest Moc?”. Wydaje się dosyć proste, ale tak naprawdę, kiedy się nad tym zastanowiliśmy, medytowaliśmy nad nim w stylu Koan – nie ćwiczyliśmy dosłownie jogi, ale prowadziliśmy dyskusje na ten temat: „Czym jest Moc i jak jest silna?”. Te dwie rzeczy były naprawdę ważne.”

Cokolwiek szykują dla nas twórcy Skywalker. Odrodzenie, jedno jest pewne – pytania, które stawiamy sobie nie tylko od premiery Przebudzenia Mocy, ale również Nowej nadziei i Mrocznego Widma, w znacznej mierze powinny doczekać się odpowiedzi.

Czy jednak będą to odpowiedzi satysfakcjonujące? O tym przekonamy się już 19 grudnia, gdy Epizod IX zawita na ekrany kin.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.