Książki i komiksy

Nowa trylogia Thrawna zapowiedziana na Comic-Conie!

thrawn-cover-reveal-tall

W Nowym Jorku trwa obecnie Comic-Con, czyli jedna z największych imprez w branży popkulturowej. To też doskonała okazja dla wydawców, aby zaprezentować plany na najbliższe miesiące, z czego skorzystali pracownicy Lucasfilmu.

Zaczniemy jednak od bomby, która zakończyła panel. Chodzi o zapowiedź nowej trylogii poświęconej niebieskolicemu admirałowi. Thrawn: The Ascendancy ma zgłębić genezę Chissów i zaprezentować środowisko tej rasy od środka – trochę niepotrzebne, bo jako taką genezę dostaliśmy w pierwszym tomie pierwszej trylogii, a kontynuacji historii z Rebeliantów nadal brakuje. Napisze jak zwykle Timothy Zahn, a premiera pierwszego tomu została wyznaczona na maj przyszłego roku. Ciekawe, co na to wydawnictwo Uroboros, które nadal nie rozpoczęło wydawania pierwszej trylogii…

Kolejną sporą zapowiedzią było ogłoszenie daty premiery oraz tytułu kontynuacji ciepło przyjętego przez fanów Alphabet Squadron od Alexandra Freeda. Na więcej polowania na imperialnych pilotów w czasach po bitwie o Endor, podlanego sosem z silnie zgłębionej psychiki bohaterów, przyjdzie nam poczekać do czerwca, zaś sama książka ukaże się pod tytułem Shadowfall.

Swoistej kontynuacji doczeka się także zbiór legend Myths & Fables. George Mann w Dark Legends sięgnie po straszniejsze historie opowiadane w odległej galaktyce. Za ilustracje ponownie odpowie Grant Griffin.

Bardzo interesująco zapowiada się antologia The Clone Wars, czyli prawdopodobnie zbiór opowiadań związanych z tym okresem w historii galaktyki. Za całość odpowiada liczne grono autorów m.in. Fry i Roanhorse, a na tę chwilę zdradzono, że Zoraida Córdova (autorka Crash of Fate) napisze coś o Ventress. Premiera 25 sierpnia.

Niestety nie dowiedzieliśmy się nic na temat sporego projektu Luminous, który zapowiadany jest na przyszły rok. Podczas panelu oficjalnie potwierdzono, że będzie to projekt książkowo-komiksowy. Szczegółów mamy dowiedzieć się w styczniu, więc albo jest związany z Epizodem IX, albo z kolejnymi filmami – wydawnictwo Del Rey sugerowało niedawno, że będzie dotyczył początków Zakonu Jedi i Sithów.

Ostatnią zapowiedzią książkową była oczywistość, czyli powieściowa adaptacja The Rise of Skywalker pióra Rae Carson (m.in. Wielka Ucieczka), która ukaże się na rynku 3 marca. 21 marca z kolei ukaże się młodzieżowa wersja adaptacji autorstwa Michaela Kogge.

Poza krótką zapowiedzią najbliższych premier i książek dla najmłodszych, swoje trzy grosze wtrąciło także wydawnictwo Marvel. Poza pokazaniem nowych okładek do nadchodzących zeszytów z głównej serii oraz grafiki promującej miniserię The Rise of Kylo Ren (premiera 18 grudnia), zapowiedziano dwie kolejne serie komiksowe. Jak się okazuje, po pierwszej serii Star Wars i zapowiedzianym na grudzień epilogu w postaci one-shotu Empire Ascendantwprowadzającego nas bezpośrednio w Imperium kontratakuje, w styczniu przyjdzie czas na drugą serię Star Wars. Akcja, niestety, znowu będzie toczyć się w klasycznym okresie, tym razem między Epizodami V i VI. Uważam, że to fatalna decyzja – seria zdecydowanie zjada własny ogon i każda kolejna przygoda Wielkiej Trójki staje się już po prostu nudna. Pocieszać może jedynie fakt, że scenarzystą zostanie Charles Soule.

Jeszcze bardziej fatalną decyzją jest… tak, zgadliście, kolejna seria o Vaderze. Naprawdę to uniwersum jest tak ubogie, że potrzebujemy trzeciej dużej serii o nim, nie licząc pojawień się w innych seriach i poświęconych mu miniseriach i one-shotach? Osobiście mam serdecznie dość tak absurdalnej polityki. No ale wiadomo, że to się sprzeda… Seria napisana przez Grega Paka (m.in. Age of Rebellion) również będzie toczyć się po Epizodzie V, a Vader (jakżeby inaczej) po raz kolejny ma wejść w tryb melancholii i powspominać Padmé oraz miejsca z nią związane. Najnudniejsza premiera roku w lutym.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.