Seriale

Reżyser uczestniczący w produkcji „Łotra 1” zatrudniony do serialu o Cassianie!

Rogue-One-Cassian-Andor-Star-Wars

Już wkrótce – przynajmniej na określonych rynkach – zadebiutuje pierwszy serial aktorski Star Wars, czyli The Mandalorian Jona Favreau, a tymczasem coraz więcej kształtów zaczyna nabierać kolejny gwiezdnowojenny tytuł mający trafić na Disney+. Jak donosi Variety, serial poświęcony postaci Cassiana Andora ze spin-offu Łotr 1 właśnie znalazł scenarzystę pierwszego odcinka i jednocześnie reżysera części materiału.

Będzie to Tony Gilroy – filmowiec prawdopodobnie dobrze znany osobom zainteresowanym kulisami powstawania pierwszego spin-offu sagi Gwiezdnych Wojen. Uczestniczył on w procesie tworzenia scenariusza do filmu, a później nadzorował dokrętki i współpracował z Garethem Edwardsem, reżyserem projektu, w czasie ostatecznego montażu. Koło reszty jego dorobku również trudno przejść obojętnie – w 2008 roku na przykład został nominowany między innymi do Oscara za najlepszy scenariusz oraz najlepszą reżyserię kryminału Michael Clayton. Gilroy będzie teraz współpracować z showrunnerem planowanego serialu o Cassianie, Stephenem Schiffem, przygotuje scenariusz pilota oraz stanie za kamerą w czasie realizacji co najmniej kilku odcinków.

Produkcja będzie (oczywiście) prequelem Rogue One i zaprezentuje losy Cassiana i K-2SO sprzed wydarzeń przedstawionych w filmowym spin-offie. W głównych rolach wystąpią rzecz jasna Diego Luna i Alan Tudyk. Premiera nastąpić ma w roku 2021.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.