Wydarzenia

Kathleen Kennedy uhonorowana Orderem Imperium Brytyjskiego za wkład w rozwój kultury

kathleen-kennedy-movies

W miniony czwartek Kathleen Kennedy, producentka filmowa o wieloletnim stażu wypełnionym naprawdę wieloma udanymi tytułami, obecnie obejmująca stanowisko prezeski Lucasfilmu i kierująca rozwojem Gwiezdnych Wojen, została mianowana Komandorką Orderu Imperium Brytyjskiego (ang. Commander of the Most Excellent Order of the British Empire).

Tytuł został oczywiście przyznany przez królową Elżbietę II za kulturowy i ekonomiczny wpływ filmów produkowanych przez Kennedy na Wielką Brytanię. Na prywatnej ceremonii w Los Angeles Order wręczył przedstawiciel królowej, brytyjski dyplomata Michael Howells, który stwierdził:

„Kathleen Kennedy wyprodukowała chyba wszystkie spośród najbardziej kochanych i wywierających wpływ filmów.”

Świadkami tego szczególnego wyróżnienia byli między innymi bliscy współpracownicy producentki, tacy jak Robert Iger, Alan Horn, Kevin Feige, John Williams, Lawrence Kasdan, Rian Johnson, Michelle Rejwan, Chris Terrio, Deborah Chow czy Rick Famuyiwa.

Sama Kennedy na temat honorowego odznaczenia wypowiedziała się następująco:

„Żyłam i pracowałam w Londynie przez ponad 40 lat, więc mam tam przyjaciół i znajomych ważnych dla mnie w równym stopniu, co rodzina i znajomi w domu. Pracowałam już z pokoleniami filmowców i ekip, których dzieci i wnuki pracują teraz przy Gwiezdnych Wojnach. Ten honor dzielę dziś z nimi wszystkimi.”

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować Kathleen Kennedy otrzymania Orderu Imperium Brytyjskiego. Producentka wyróżniona została całkowicie zasłużenie i tylko czekamy na kolejne tytuły, które w najbliższym czasie wyjdą spod jej ręki – projekty związane oczywiście ze światem Star Wars, jak serial The Mandalorian czy stanowiący zwieńczenie sagi Skywalkerów Epizod IX.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.