Wydarzenia

Kathleen Kennedy uhonorowana Orderem Imperium Brytyjskiego za wkład w rozwój kultury

kathleen-kennedy-movies

W miniony czwartek Kathleen Kennedy, producentka filmowa o wieloletnim stażu wypełnionym naprawdę wieloma udanymi tytułami, obecnie obejmująca stanowisko prezeski Lucasfilmu i kierująca rozwojem Gwiezdnych Wojen, została mianowana Komandorką Orderu Imperium Brytyjskiego (ang. Commander of the Most Excellent Order of the British Empire).

Tytuł został oczywiście przyznany przez królową Elżbietę II za kulturowy i ekonomiczny wpływ filmów produkowanych przez Kennedy na Wielką Brytanię. Na prywatnej ceremonii w Los Angeles Order wręczył przedstawiciel królowej, brytyjski dyplomata Michael Howells, który stwierdził:

„Kathleen Kennedy wyprodukowała chyba wszystkie spośród najbardziej kochanych i wywierających wpływ filmów.”

Świadkami tego szczególnego wyróżnienia byli między innymi bliscy współpracownicy producentki, tacy jak Robert Iger, Alan Horn, Kevin Feige, John Williams, Lawrence Kasdan, Rian Johnson, Michelle Rejwan, Chris Terrio, Deborah Chow czy Rick Famuyiwa.

Sama Kennedy na temat honorowego odznaczenia wypowiedziała się następująco:

„Żyłam i pracowałam w Londynie przez ponad 40 lat, więc mam tam przyjaciół i znajomych ważnych dla mnie w równym stopniu, co rodzina i znajomi w domu. Pracowałam już z pokoleniami filmowców i ekip, których dzieci i wnuki pracują teraz przy Gwiezdnych Wojnach. Ten honor dzielę dziś z nimi wszystkimi.”

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować Kathleen Kennedy otrzymania Orderu Imperium Brytyjskiego. Producentka wyróżniona została całkowicie zasłużenie i tylko czekamy na kolejne tytuły, które w najbliższym czasie wyjdą spod jej ręki – projekty związane oczywiście ze światem Star Wars, jak serial The Mandalorian czy stanowiący zwieńczenie sagi Skywalkerów Epizod IX.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.