Książki i komiksySaga Star Wars

Komiks o Kylo Renie zdradza, że rycerze Ren istnieli jeszcze przed przejściem Bena Solo na Ciemną stronę Mocy

starwars-riseofkyloren-cover-part

Zapowiedziana na tegorocznym San Diego Comic-Conie miniseria komiksowa zatytułowana Star Wars: The Rise of Kylo Ren opowie historię przejścia Kylo Rena na Ciemną stronę Mocy. Opublikowany wczoraj opis drugiego zeszytu serii zdradził nam dodatkowo kilka arcyciekawych faktów, bezpośrednio związanych z upadkiem młodego Solo.

Z udostępnionego opisu dowiadujemy się między innymi, że:

  • część uczniów Luke’a Skywalkera, którzy nie przeszli na Ciemną stronę Mocy, przeżyła zniszczenie świątyni przez Bena Solo i ruszyli w pościg za nim, myśląc, że zabił ich mistrza.
  • Ben i Luke w przeszłości przeżyli konfrontację z rycerzami Ren, co oznacza, że ów Zakon istniał jeszcze przed przejściem Solo na Ciemną stronę – nie został założony przez Kylo i prawdopodobnie nie składa się wyłącznie (o ile w ogóle jacyś tam są) z byłych uczniów szkoły Luke’a.

Rewelacje te mocno zmieniają nasze spojrzenie na cały motyw upadku nowego Zakonu Jedi. Skoro część uczniów Luke’a przeżyła zdradę Bena, to istnieje szansa, że wciąż gdzieś żyją i być może zobaczymy ich nawet w Epizodzie IX… Są to oczywiście wyłącznie nasze dywagacje, ale byłoby to logiczne rozwiązanie z punktu widzenia wiedzy, jaką w tej chwili mamy.

Z kolei motyw Zakonu Ren, który okazuje się istnieć znacznie dłużej niż sądziliśmy, każe postawić sobie pytanie, jak Kylo ostatecznie przejął władzę wśród Renów? Czy została mu ona oddana przez Snoke’a? A może pokonał i zabił poprzedniego mistrza? Miejmy nadzieję, że w komiksie otrzymamy odpowiedzi.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę drugiego zeszytu:

starwars-riseofkyloren-issue2-cover-full

The Rise of Kylo Ren zadebiutuje w styczniu 2020 roku. Za scenariusz odpowiada znany wśród czytelników komiksów Charles Soule, zaś stroną wizualną zajmie się Will Sliney.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.