Seriale

Ewan McGregor o szczegółach fabularnych serialu o Obi-Wanie, aktor wiedział o roli od 4 lat

obi-wan-kenobi-order-66-anakin-skywalker-jedi-purge

Coraz mniej czasu pozostaje do premiery pierwszego serialu aktorskiego Star Wars, lecz jednocześnie rozwijają się również pozostałe projekty. Poza The Mandalorian w ciągu najbliższych lat na Disney+ trafić mają seriale o Cassianie Andorze oraz Obi-Wanie Kenobim. Oba tytuły debiutować będą na platformie streamingowej najprawdopodobniej na przestrzeni 2021 roku. Ale o czym będą opowiadać?

Pierwsza produkcja będzie oczywiście prequelem filmowego spin-offu sagi, Łotra 1, ale więcej oczywiście na ten moment nie wiemy. Druga ukaże natomiast losy swojego bohatera 8 lat po zakończeniu akcji Zemsty Sithów, o czym trochę bardziej szczegółowo w ostatnim wywiadzie, jakiego udzielił magazynowi Men’s Journal, opowiedział odtwórca roli brodatego Mistrza Jedi – Ewan McGregor. Wygląda na to, że Obi-Wan będzie wciąż zmagał się z psychologicznym ciężarem, jaki stanowi czystka Jedi oraz powstanie Imperium, za które czuje się częściowo odpowiedzialny.

„Historia jest osadzona pomiędzy Epizodem III a Epizodem IV, kiedy rozpadał się Zakon Jedi. Interesujące będzie pokazanie postaci, którą już trochę znamy i pokazanie jej… Cóż, ten wątek będzie bardzo ciekawy, będzie musiał radzić sobie z faktem dokonania rzezi na Jedi pod koniec Epizodu III. Nie jest to łatwe do przetrawienia.”

Dla aktora powrót do odgrywanej aż trzykrotnie roli będzie mimo wszystko takim samym wyzwaniem, jak wcielanie się w jakąkolwiek inną postać – jeśli nie większym (choć, jak sam zaznacza, istnieje pewne ułatwienie tego zadania). Obi-Wan będzie teraz na innym etapie życia, a w dodatku zbliżać będzie się do interpretacji postaci w wykonaniu innego artysty, który jako pierwszy zagrał Kenobiego w Nowej nadziei.

„Chcę zbliżyć się do sposobu, w jaki Obi-Wan był odbierany, kiedy wcielał się w niego Alec Guinness. Zaczynam siwieć i zbliżać się do niego wiekiem, tak że będzie mi trochę łatwiej.”

Natomiast sam powrót do świata Gwiezdnych Wojen Ewan McGregor skomentował w zaskakujący sposób. Okazuje się bowiem, że o planach na zrealizowanie projektu o Obi-Wanie wiedział od bardzo dawna, jednak zwyczajnie nie mógł o nich mówić.

„To cholernie wielka ulga. Musiałem kłamać na ten temat przez cztery lata.”

Wiemy już, iż serial z udziałem aktora składać się będzie z sześciu godzinnych odcinków, a prace na planie rozpocząć mają się latem przyszłego roku – stąd zresztą przewidywania w kwestii daty premiery produkcji. Showrunnerem projektu został Hossein Amini, a na stanowisko reżyserki zatrudniona została Deborah Chow, współpracująca już z Lucasfilmem przy okazji The Mandalorian.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.