Seriale

1. sezon „The Mandalorian” kosztował przeszło 100 mln dolarów

The-Mandalorian-budget

Zwiastun nadchodzącego The Manadalorian zasugerował nam, że bycie łowcą nagród to skomplikowana profesja. Choć nie możemy tego empirycznie potwierdzić, to jedno wiemy na pewno – zdecydowanie jest bardzo droga.

Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się plotki, że pojedynczy epizod pierwszego serialu aktorskiego Star Wars mógł kosztować od 12,5 do nawet 15 mln dolarów, co przy ośmiu odcinkach, jakimi może pochwalić się 1. sezon, daje budżet przekraczający kwotę 100 mln dolarów (kiedy doliczymy do tego koszty towarzyszące, jak chociażby kampania marketingowa, pula będzie jeszcze większa).

Do niedawna informacje te nie były potwierdzone przez oficjalne źródła, jednak CEO Disneya Bob Iger – przyznał w ostatniej rozmowie z Vanity Fair, że podawane kwoty są bliskie prawdzie.

Dla porównania, finałowy sezon Gry o tron, uznawanej dotąd za jeden z najdroższych seriali w historii, otrzymał budżet około 90 mln dolarów (6 odcinków z budżetem 15 mln na każdy).

Wygląda na to, że fundusze, jakie otrzymali Jon Favreau i jego ekipa, nie poszły na marne – z pierwszych pokazów fragmentów Mandalorianina płyną same pozytywne opinie, a dziennikarze wskazują, że efekty specjalne stoją na wręcz kinowym poziomie.

The Mandalorian zadebiutuje 12 listopada, wraz ze startem platformy streamingowej Disney+. Już w tej chwili trwają prace nad 2. sezonem serii.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.