Seriale

Postać z Oryginalnej Trylogii i Prequeli może pojawić się w serialu o Obi-Wanie

star-wars-a-new-hope-tatooine-luke-owen-lars-death-obi-wan-kenobi-series

Już od jakiegoś czasu wiemy, że Lucasfilm wyprodukuje serial o Obi-Wanie, który trafi na nową platformę streamingową Disneya. W głównej roli wystąpi oczywiście Ewan McGregor, który dopiero co zdradził co nieco o kierunku fabularnym, który obierze planowany tytuł. Nie minęło wiele czasu, a inny aktor już podpowiada więcej – okazuje się, iż w serialu może pojawić się Owen Lars.

Wcielający się w postać w Ataku klonów oraz Zemście Sithów Joel Edgerton, mówiąc w podcaście Happy Sad Confused o swoim ewentualnym powrocie do roli wuja Luke’a Skywalkera na potrzeby nadchodzącego projektu, skomentował kwestię sugerując, iż może już posiadać jakieś informacje na ten temat.

„To bardzo prawdopodobna możliwość. Na parapecie za oknem może czekać zabójca na wypadek, gdybym powiedział coś nie tak. Chciałbym powiedzieć bardzo wiele. Ale tego nie zrobię.”

Według Ewana McGregora produkcja ma rozpocząć się latem przyszłego roku. Jeśli Joel Edgerton ma pojawić się w serialu, prawdopodobnie dowiemy się o tym z oficjalnych źródeł do czasu startu prac na planie. Najpóźniej potwierdzenia występu aktora należałoby spodziewać się w czasie zdjęć lub nawet kampanii promocyjnej. Istnieje też niewielka szansa, że Edgerton zaangażowany zostanie jedynie w niewielkiej roli i Lucasfilm nie będzie chciał się afiszować z jego udziałem aż do premiery, jednak biorąc pod uwagę oczywisty entuzjazm artysty, nie wydaje się możliwe, aby w takim przypadku wytwórni udało się utrzymać występ w tajemnicy zbyt długo. Wątpliwe, by był w stanie na wzór starszego kolegi po fachu dochować sekretu przez cztery lata.

Sama możliwość pojawienia się wuja Larsa w serialu o Obi-Wanie rzeczywiście wydaje się bardzo prawdopodobna. Bohater odgrywany w Nowej nadziei oraz Prequelach odpowiednio przez Phila Browna i Joela Edgertona, chcąc lub nie, miał w końcu kluczowy wpływ na los całej galaktyki – najpierw przyjął do swojego domu i wychował Luke’a, a później (ginąc z ręki żołnierzy Imperium) zmotywował go do działania. Bardzo ciekawie byłoby zobaczyć jego poczynania pomiędzy Epizodami III i IV lub nawet rozwinięcie relacji z Kenobim.

Edgertona już w najbliższy piątek zobaczyć będzie można w debiutującym na Netfliksie filmie The King (Król). Tymczasem już niebawem nadejdzie również długo oczekiwana premiera pierwszego serialu aktorskiego Star Wars – pierwszy odcinek The Mandalorian trafi na Disney+ 12 listopada.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.