Seriale

Ewan McGregor potwierdza: serial o Obi-Wanie miał być kinowym filmem

anakin-vs-obi-wan-star-wars-episode-iii-revenge-of-the-sith

Jak doskonale wiadomo, Lucasfilm wyprodukuje w ciągu najbliższych lat kilka seriali aktorskich osadzonych w świecie Star Wars. Jednym z nich będzie tytuł poświęcony postaci Obi-Wana Kenobiego, w którego wcieli się Ewan McGregor, powracając do roli odgrywanej już w Trylogii Prequeli. Odkąd oficjalnie ogłoszono, iż na Disney+ trafi serial o mistrzu Jedi, aktor ma wiele do powiedzenia na temat zaplanowanego projektu, a w związku ze zbliżającą się premierą Doctor Sleep – filmu, w którym występuje – ma ostatnio ku temu coraz więcej okazji.

Niedawno zdradził przewidywaną liczbę oraz długość odcinków i potencjalną datę premiery produkcji, a także opowiedział co nieco o głównym wątku fabularnym, ujawniając jednocześnie, iż wiedział o możliwości powrotu do roli Obi-Wana od 4 lat. Teraz natomiast, w wywiadzie udzielonym portalowi ComingSoon, wyjawił, że w gruncie rzeczy przynajmniej część doniesień z ostatnich lat dotyczących projektu poświęconego jego bohaterowi była prawdziwa. Początkowo bowiem Kenobi miał pojawić się w filmowym spin-offie, który trafiłby nie na streaming, jak nadchodzący serial, a do kin.

„To nie zawsze miał być serial, nie na początku. Kiedy zaczynaliśmy prowadzić rozmowy na ten temat, tak naprawdę nie było nawet takiej możliwości, ale wszystko zmieniło się tak bardzo i tak szybko. Obecna forma jest za to bardzo ekscytująca. Podoba mi się pomysł na opowiadanie historii przez kilka godzin zamiast za jednym zamachem. Myślę, że to będzie świetne.”

Przypomnijmy, że mniej lub bardziej wiarygodnie brzmiące raporty dotyczące planów Lucasfilmu na realizację filmu o Obi-Wanie dochodziły do nas ze źródeł godnych zaufania w miarę regularnie. Wszystkie jednak ucichły po odniesieniu pokaźnej finansowej porażki przez Solo oraz plotkach o tym, że wytwórnia zarzuciła pomysł produkowania filmowych spin-offów sagi Star Wars.

Teraz, choć wiemy, iż niestety nie zobaczymy Ewana McGregora jako Kenobiego na wielkim ekranie, mamy jednak pewność, że serial o Obi-Wanie rzeczywiście powstanie. Na stanowisko showrunnera projektu wybrany został Hossein Amini (Drive), zaś reżyserią zajmie się (być może nie jako jedyna) Deborah Chow (nadchodzący The Mandalorian).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.