Saga Star Wars

Seria filmów od twórców „Gry o tron” miała opowiedzieć genezę Zakonu Jedi

old_republic-saber

Odkąd po raz pierwszym ogłoszono, że twórcy Gry o tronDavid Benioff i D.B. Weiss – zajmą się stworzeniem nowej serii filmów w świecie Gwiezdnych Wojen, po sieci krążyły różne pogłoski na temat realiów, w jakich mają być one osadzone, a najczęściej pojawiały się wzmianki o czasach Starej Republiki. Choć teraz wiemy już, że do realizacji tych pomysłów raczej nie dojdzie (w związku z porzuceniem projektu przez duet D&D), to światło dzienne ujrzały nowe fakty na temat ich projektu.

Okazuje się, że w przeciekach było ziarno prawdy – chociaż nie ma tu bezpośrednio mowy o Starej Republice, to fabuła filmów miała podobno skupić się na genezie pierwszych rycerzy Jedi, co oznacza, że wydarzenia byłyby osadzone w dość zamierzchłych czasach.

Nowe doniesienia magazynu Variety sugerują także, jakie mogły być przyczyny porzucenia przez Benioffa i Weissa kontraktu z Lucasfilmem. Jak dowiadujemy się opublikowanego artykułu, scenarzyści podpisali w międzyczasie opiewającą na 250 mln dolarów umowę z serwisem streamingowym Netflix, co ostatecznie popchnęło ich do decyzji do rezygnacji z tworzenia filmów w uniwersum odległej galaktyki, ponieważ nie byliby w stanie efektownie poprowadzić tyle projektów na raz. Propozycja Netfliksa musiała być zatem bardziej opłacalna niż ta od Lucasfilmu.

Drugim dnem całej sprawy są plotki przekazywane przez The Hollywood Reporter. Wedle artykułu udostępnionego na łamach THR, Benioffa i Weissa dodatkowo odstraszył „toksyczny fandom Star Wars” – pośród fanów Gwiezdnych Wojen i Gry o tron nie brakowało bardzo krytycznych głosów pod adresem twórców, czego główną przyczyną był kiepski finałowy sezon serialu produkowanego dla HBO. Decyzja o opuszczeniu projektu miała być więc podyktowana niechęcią do dalaszego przeżywania podobnych rozterek.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.