Gwiezdne Wojny - HistorieSaga Star WarsWydarzenia

Lawrence Kasdan już nie napisze scenariusza do Gwiezdnych Wojen

lawrence-kasdan.jpg

Lawrence Kasdan to jeden z najbardziej znanych twórców filmowych Gwiezdnych Wojen. W swoim portfolio może pochwalić się współtworzeniem scenariusza do Imperium kontratakujePowrotu Jedi, Przebudzenia Mocy i spin-offu Han Solo. Gwiezdne wojny – historie. Na tym ostatnim jego przygoda z uniwersum się zakończyła.

Na minionym już Austin Film Fest scenarzysta i reżyser zdradził, że nie chce więcej angażować się w markę i nie napisze scenariuszy do jakiegokolwiek filmu z uniwersum. Rzekomo Lucasfilm chciał utrzymać go przy sobie, wysłano nawet posłańca ze skryptem nowego projektu.

„Nigdy nie widziałem tego biednego posłańca. Powiedziałem sobie: nie możesz tego wziąć. Nie chciałem czytać scenariusza czyjegoś filmu z Gwiezdnych Wojen. Po prostu już nie jestem zainteresowany tą marką. […] Nie myślcie sobie, że ani przez chwilę nie pomyślałem, jak jestem szczęśliwy, że wysyłają do moich drzwi scenariusz Gwiezdnych Wojen. I ja mogę go nie zaakceptować. Musicie być w bardzo uprzywilejowanej sytuacji, by to zrobić, nie bierzcie tego za pewnik.”

Jego decyzja jest powiązana z ostatnim gwiezdnowojennym filmem, który zawitał do kin, czyli Hanem Solo. O ile współpraca Lawrence’a z jego synem Jonem układała się pomyślnie, tak według starszego Kasdana ingerencja Lucasfilmu i Disneya przyczyniła się do wyników filmu, które były poniżej oczekiwań.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.