Filmy

Plotka: Lucasfilm zwolnił Benioffa i Weissa w związku ze źle odbieranym finałem „Gry o tron”

david-benioff-d-b-weiss-star-wars

W zeszłym roku dowiedzieliśmy się, iż David Benioff oraz D.B. Weiss – twórcy serialowej Gry o tron – odpowiadać będą za powstanie kolejnej filmowej trylogii, której akcja będzie osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dwa dni temu dowiedzieliśmy się jednak, iż do tego nie dojdzie, mimo pierwotnych planów na współpracę duetu z Lucasfilmem.

Według oficjalnych wyjaśnień, odejście Benioffa i Weissa od projektu było ich własną decyzją, uzasadnioną napiętym grafikiem w związku z umową podpisaną z Netfliksem. Doniesienia sugerują, iż wpływ na jej podjęcie mogła też mieć świadomość istnienia toksycznej części fandomu sagi Star Wars. Przypuszczać jednak można również, że rozstanie nie nastąpiło z inicjatywy twórców, a przynajmniej nie tylko.

Tej interpretacji wydarzeń przychylać zdają się plotki, według których to Lucasfilm odpowiada za odsunięcie duetu od zaplanowanej trylogii. Joanna Robinson – dziennikarka Vanity Fair – w specjalnym odcinku podcastu The Storm przeznaczonego tylko dla wspierających słuchaczy, zupełnie nieoficjalnie, w prywatnym zakresie, a nie w formie pełnoprawnego raportu, podzieliła się zasłyszanymi doniesieniami, jakoby wytwórnia zdecydowała się zwolnić Benioffa i Weissa po fatalnym przyjęciu 8. sezonu Gry o tron.

Oczywiście należy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy tak było, jednak podobna wersja wydarzeń wydaje się mieć sporo sensu. Bardzo możliwe, że Lucasfilm nie chce generować wokół Gwiezdnych Wojen więcej kontrowersji, a kontrowersyjne w tym momencie z całą pewnością byłoby współpracowanie z twórcami odpowiedzialnymi za prawdopodobnie najpowszechniej nienawidzony sezon jakiegokolwiek serialu – Gra o tron była ogromnym fenomenem, więc kiedy poszła na dno, zrobiła to z całym bagażem znajdującym się na pokładzie. Co więcej, dość dziwne wydaje się podpisanie przez Benioffa i Weissa kontraktu z Netfliksem, kiedy teoretycznie mieli wówczas przed sobą perspektywę tworzenia filmów w uniwersum Star Wars. Niewykluczone, że zdecydowali się podjąć współpracę z platformą streamingową właśnie dlatego, iż wiedzieli już, że na Gwiezdne Wojny jednak nie mogą liczyć. Wątpliwe, by mając pewną posadę w Lucasfilmie, przyklepali jednocześnie umowę z kimś innym nie zastanawiając się nad konsekwencjami takiego posunięcia, po czym dopiero zorientowali się, że w podobnym układzie na wszystko nie starczy im czasu i niespodziewanie, bez innego powodu porzucili pierwszy planowany projekt.

Czy rzeczywiście twórcy Gry o tron mogli zostać zwolnieni przez Lucasfilm w związku z porażką finału serialu? Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się tego na pewno, jednak całkiem sporo przemawia za przynajmniej rozważeniem, iż mogła to być składowa wszystkiego, co koniec końców doprowadziło do opuszczenia przez Benioffa i Weissa projektu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.