Gry

„Jedi: Fallen Order” – dostosowanie miecza świetlnego bardziej skomplikowane, niż sądziliśmy

Jedi-Fallen-Order-lightsaber-customization

Premiera Jedi: Fallen Order zbliża się wielkimi krokami, w związku z czym na światło dzienne wychodzą kolejne informacje dotyczące tytułu tworzonego przez zespół z Respawn. Tym razem dowiadujemy się nieco więcej o opcjach dostosowania wyglądu miecza świetlnego, którym będzie posługiwał się nasz protagonista, Cal Kestis. Okazuje się, że będzie to proces znacznie bardziej złożony, niż pierwotnie podejrzewaliśmy.

Youtuber Bombastic był jednym z recenzentów, którzy mieli okazję zapoznać się z gwiezdnowojenną produkcją podczas 3-godzinnej rozgrywki w siedzibie studia, dzięki czemu mógł lepiej poznać rozwiązania stojące za modernizacją oręża, jakim posługują się rycerze Jedi.

Autor materiału wideo wskazuje, że w obrębie dostępnych lokacji znaleźć można całkiem sporo elementów do modyfikacji mieczy świetlnych. Sugerując się także słowami deweloperów, którzy zdradzili, że podczas projektowania systemu budowania mieczy inspirowali się warsztatami obecnymi na terenie parków Star Wars: Galaxy’s Edge, można dojść do wniosku, że na broń Jedi będzie składało się łącznie 6 głównych elementów:

  • motyw (np. miecz z Mygeeto, miecz z Umbary, etc.),
  • kryształ kyber (od niego będzie zależał kolor ostrza),
  • głowica,
  • włącznik,
  • uchwyt,
  • emiter.

Jedyne wątpliwości budzi kwestia głowicy – na wszystkich dostępnych materiałach z Upadłego zakonu widzimy, że miejsce, gdzie powinna się ona znajdować, jest uszkodzone i wydaje się, iż jest to mocno powiązane z fabułą. Niewykluczone zatem, że dostosowanie tego elementu nie będzie możliwe (przynajmniej w początkowych etapach rozgrywki).

Zachęcamy do obejrzenia całego filmiku:

Star Wars Jedi: Upadły zakon pojawi się w na konsolach PS4, Xbox One oraz komputerach PC już 15 listopada.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.