Gry

Kolejna gra ze świata Star Wars pojawi się między 2021 a 2022 rokiem

fallen-order-battelfront-2-ea-star-wars

Premiera Jedi: Fallen Order jest już praktycznie za pasem (w momencie pisania tego artykułu dzieli nas od niej raptem 13 dni), więc uwaga większości grających fanów Gwiezdnych Wojen prawdopodobnie skupiona jest teraz na nadchodzącej grze przygodowej od studia Respawn. Jednak wydawca tytułów spod szyldu Star WarsElectronic Arts – musi myśleć znacznie bardziej perspektywicznie, o czym niedawno mieliśmy okazję się przekonać.

Na spotkaniu dla inwestorów, które odbywało się w ostatnich dniach, przedstawiciele EA poinformowali o swoich planach wydawniczych na nadchodzące lata. Nie zabrakło oczywiście wzmianki o Gwiezdnych Wojnach – okazuje się, że planowana premiera kolejnej gry osadzonej w realiach odległej galaktyki ma nastąpić w latach 2021/2022.

Przy okazji ujawnienia tej informacji pojawiły się sugestie (bardzo prawdopodobne), że nowy tytuł zostanie przygotowany z myślą o konsolach nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Scarlett (w domyśle także na komputery PC).

Jaki będzie nowy gwiezdnowojenny tytuł od EA? Tego na razie nie wiemy i nawet nie będziemy próbowali zgadywać, ale możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, czym nie będzie – biorąc pod uwagę niedawne wypowiedzi deweloperów z DICE, na pewno nie powinniśmy liczyć na Battlefronta III, ponieważ twórcy w pełni skupiają się na rozwoju „Dwójki” i przez najbliższy rok (może nawet dłużej) to się nie zmieni.

Część z Was pomyślała z pewnością, że to spora luka pomiędzy nowymi grami ze świata Star Wars, ale pamiętajmy, że jesteśmy już praktycznie u progu 2020 roku, a studio, które stworzy nową grę, będzie potrzebować czasu na proces twórczy i jej dopieszczenie… Ostatecznie nikt z nas nie chciałby powtórki z premiery Star Wars: Battlefront II, prawda?

W tej chwili możemy cieszyć się z nadchodzącego debiutu Upadłego zakonu, mającego zawitać na platformy PS4, Xbox One oraz PC już 15 listopada.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.