Saga Star Wars

Anthony Daniels otwarty na przejęcie roli C-3PO przez innych aktorów

anthony-daniles-c-3po-actors

Już za półtora miesiąca będziemy mogli oglądać film kończący powstającą od ponad czterdziestu lat sagę Star Wars. Oczywiście Lucasfilm produkować będzie kolejne tytuły, których akcja rozgrywać będzie się w uniwersum Gwiezdnych Wojen, jednak nadchodzący The Rise of Skywalker na dobre zamknie przynajmniej pewien rozdział historii odległej galaktyki i doprowadzi część postaci  lub wcielających się w nich artystów do końca ich dróg w fantastycznym świecie.

Jedną z takich osób będzie Anthony Daniels. Jak napisał w swojej autobiografii I am C-3PO: The Inside Story aktor wcielający się od czasów Nowej nadziei w złotego droida, zawsze zdawał sobie sprawę z tego, iż koniec jego kosmicznej podróży musi kiedyś nastąpić. Wiemy już, że mający wkrótce zadebiutować Epizod IX będzie ostatnim gwiezdnowojennym filmem, w którym wystąpi Daniels. Jednak zdaniem artysty wcale nie oznacza to, że nie zobaczymy ponownie C-3PO.

„Wiem, że kiedyś zejdę ze sceny. Mam nadzieję, że zrobię to ze świadomością, iż nadałem C-3PO wystarczająco dużo życia, aby z pomocą miłości fanów istniał dalej beze mnie.”

Zapytany niedawno przez Radio Times, czy rzeczywiście wierzy w możliwość dalszego wykorzystywania odgrywanego przez niego bohatera bez jego udziału, stwierdził bardzo optymistycznie i jednoznacznie:

„Tak, i popieram taki pomysł. Jestem przekonany, że tak będzie i w pełni to akceptuję. C-3PO jest zbyt dobrą, zbyt ważną postacią, by odejść wraz ze mną.”

Oczywiście słowa aktora nie oznaczają, że do czegoś takiego dojdzie – szczególnie w najbliższym czasie i na potrzeby nadchodzących projektów osadzonych w świecie Star Wars. Skoro jednak Anthony Daniels skończył już z rolą C-3PO, sam przekonany jest, że prędzej lub później ktoś go zastąpi i w dodatku popiera taką inicjatywę, nie powinniśmy być podobnym rozwojem spraw zaskoczeni, gdyby kiedyś doszło do obsadzenia w roli droida innego artysty.

Tymczasem Danielsa – już po raz ostatni – zobaczymy jako C-3PO w The Rise of Skywalker, który na ekrany kin trafi 19 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.