Saga Star Wars

Pierwotnie to Leia miała być ostatnim Jedi w Trylogii Sequeli

the-rise-of-skywalker-tros-d23-leia

Jeśli sądziliście, że to Luke Skywalker od samego początku miał pełnić rolę ostatniego Jedi w najnowszej trylogii sagi Star Wars, to czas zweryfikować te przypuszczenia – właśnie dowiedzieliśmy się, że pierwotnie pałeczkę po swoim bracie bliźniaku miała przejąć Leia Organa.

Brat zmarłej w 2016 roku Carrie Fisher, Todd Fisher,  w niedawnym ekskluzywnym wywiadzie dla Yahoo Entertainment zdradził, że odgrywana przez jego siostrę postać miała pierwotnie stać się ostatnim Jedi i w nadchodzącym The Rise of Skywalker zobaczylibyśmy ją jako w pełni wyszkoloną wojowniczkę, która biegle posługuje się mieczem świetlnym. Próbkę umiejętności Lei dostaliśmy już w The Last Jedi, gdzie dzięki Mocy uratowała się przed śmiercią w próżni, gdy Najwyższy Porządek zniszczył mostek Raddusa.

Oryginalne plany twórców zostały niestety pogrzebane, kiedy Carrie niespodziewanie zmarła niemal 3 lata temu. Choć ostatecznie nie wpłynęło to na kształt Epizodu VIII, to Skywalker. Odrodzenie doczekał się z tego powodu sporych zmian.

Wiemy, że Epizod IX będzie zawierał sceny z udziałem Lei, jednak będą to tylko i wyłącznie niewykorzystane oraz przerobione ujęcia, które nagrano na potrzeby poprzednich części. Todd Fisher nie chciał zdradzić, do jakiego stopnia obecność Lei zaznaczona jest w finale sagi Skywalkerów, ale zapewnił, że reżyser i scenarzysta filmu – J.J. Abrams – zamknął jej wątek (oraz wszystkie inne wątki) w sposób satysfakcjonujący i przekonujący.

Co sądzicie o tym, że Leia miała stać się pełnoprawnym Jedi? Wolelibyście zobaczyć taką wersję wydarzeń? Dajcie znać w komentarzach!

Ostatni występ Carrie Fisher na wielkim ekranie będziemy mieli okazję zobaczyć już 19 grudnia, gdy The Rise of Skywalker zadebiutuje w polskich kinach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.