Wydarzenia

Kathleen Kennedy wszystkie decyzje na temat rozwoju Star Wars konsultuje z Dave’em Filonim

dave-filoni.jpg

Nie ulega wątpliwości, że Dave Filoni to bardzo ważna figura w Lucasfilmie. Osoba wręcz namaszczona przez samego George’a Lucasa, producent i scenarzysta każdej kanonicznej animacji, a teraz także aktorskiego serialu The Mandalorian. Na tym jednak jego obowiązki się nie kończą…

W niedawno opublikowanym wywiadzie dla portalu Vanity Fair Kathleen Kennedy, szefowa Lucasfilmu, przyznała, że:

„W przestrzeni opowiadania historii nie ma rzeczy, której nie konsultowałabym z Dave’em. To, co w nim uwielbiam, to fakt, że dyskusje z nim nie sprowadzają się tylko do rozmowy o fabule albo oceniania postaci wewnątrz świata Gwiezdnych Wojen. W jego przypadku zawsze kończy się na znaczącej, pełnej przemyśleń konwersacji o tym, co chcemy osiągnąć poprzez taką formę opowieści. Jest pełen empatii.”

Wygląda więc na to, że Dave może być postrzegany niemal jako druga najważniejsza osoba w wytwórni oraz postać mająca dość spory wpływ na rozwój i kierunek marki Star Wars. Kto wie, może w przyszłości to on stanie na czele Lucasfilmu i już samodzielnie będzie podejmował decyzje o kolejnych produkcjach.

Najświeższy efekt jego prac możemy oglądać w emitowanym drugim sezonie animacji Resistance oraz w mającym premierę w najbliższy wtorek Mandalorianinie, kiedy to za sprawą premierowego odcinka Filoni po raz pierwszy da próbkę swoich umiejętności reżyserowania aktorskiej produkcji.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.