Seriale

Scenarzysta serialu o Obi-Wanie opowiada o fabule i pracy nad serią

obi-wan-kenobi-disney-plus-hossein-amini

Spośród zapowiedzianych na kolejne lata produkcji w uniwersum Gwiezdnych Wojen chyba największą uwagę fanów przyciąga serial o Obi-Wanie Kenobim, którego scenarzysta, Hossein Amini, wypowiedział się na temat produkcji w wywiadzie dla DiscussingFilm.

Amini przyznał na wstępie, że okres, w którym toczy się akcja serialu (między Zemstą Sithów a Nową Nadzieją), daje spore możliwości poruszenia trochę innych tematów występujących uniwersum, do czego przydaje się sprawdzona w ramach marki formuła połączenia zabawy oraz akcji z aspektami duchowymi.

Scenarzysta zdradził także, że był zaangażowany w projekt od ponad 2 lat, kiedy miał to być jeszcze film w reżyserii Stephena Daldry’ego, z którym łączyła go bliska więź i mnóstwo przeprowadzonych rozmów na temat produkcji. Przy okazji wyjaśnił, dlaczego forma serialu jego zdaniem lepiej pasuje do nowej historii Obi-Wana:

„Myślę, że jego [Kenobiego – przyp. red.] osobista sytuacja, jak i stan galaktyki, są tak złożone, że potrzeba trochę więcej czasu, by się w nie zagłębić. Ten trwający kilka lat okres obfituje też w inne historie. Tak wiele mogło się wydarzyć między III a IV Epizodem, a nigdy tego nie pokazano. Pomysł, by przybliżyć historię bohatera razem z wątkami politycznymi oraz całym ogromem Imperium, to coś bardzo ekscytującego. Wydaje mi się, iż jest to typ opowieści, który trudno zmieścić w 2-godzinnym filmie. Czasem w przypadku takich produkcji jest konieczność, by fabuła i akcja pędziły do przodu, od jednej sceny akcji do drugiej, zaś nasze dzieło będzie miało dużo więcej aspektów, które uważam za interesujące.”

Hossein podkreślił także, że Kenobi, m.in. z uwagi na spięcie dwóch trylogii i odmienny charakter, który w nich prezentuje, jest jedną z jego ulubionych postaci. Przemawia do niego także aspekt religijności i wpływy kultury samurajów na Zakon Jedi, które tak bardzo podobały mu się w animacjach i książkach. Ponadto ceni sobie pracę z Lucasfilm Story Group, którego członkowie są fantastyczni i bardzo pomocni przy tworzeniu fabuły.

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana, wiadomo tylko, że ekipa filmowa wejdzie na plan w lipcu. W tytułowej roli ponownie zobaczymy oczywiście Ewana McGregora.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.