Saga Star Wars

Występ Lei w „The Rise of Skywalker” oparty został o jedynie 8 minut materiału

star-wars-rise-of-skywalker-leia

Zaledwie miesiąc i kilka dni dzieli nas od premiery ostatniego filmu składającego się na sagę Skywalkerów, będącego jednocześnie ostatnim projektem, w którym zobaczyć będziemy mogli Carrie Fisher. Zmarła przed trzema laty aktorka nie zdołała co prawda wziąć udziału w produkcji Epizodu IX, jednak Lucasfilm (za zgodą rodziny nieżyjącej artystki) zdecydował się wykorzystać materiały nakręcone na potrzeby poprzednich odsłon cyklu, aby wpleść odgrywaną przez nią bohaterkę do finału serii.

Oczywiste było, że nie wyjdzie z tego obszerny (nie mylić z „ważny”, bo taki wciąż może być) występ. Dotąd nie wiedzieliśmy co prawda, jak dużo Lei będziemy mogli oczekiwać w The Rise of Skywalker, jednak używanie jedynie niewykorzystanych ujęć stawia wyraźne ograniczenia. Teraz jednak już z większą dozą pewności stwierdzić możemy, iż rzeczywiście udział bohaterki Carrie Fisher w fabule filmu nie będzie szczególnie duży. Jak bowiem w wywiadzie udzielonym Yahoo Entertainment zdradził brat aktorki, Todd Fisher, J.J. Abrams wraz z resztą zajmujących się filmem osób mieli do dyspozycji zaledwie 8 minut nagrań.

„Mieli osiem minut materiału. Wzięli z tego każdą klatkę i przeanalizowali… Później przerobili i doskonale wpasowali w historię. To prawie jak magia.”

Nie oznacza to rzecz jasna, że właśnie tyle czasu ekranowego ostatecznie otrzymała postać zmarłej artystki. Niewykluczone, że koniec końców z tych ośmiu minut zdołano wyciągnąć trochę mniej zawartości, która pasowałaby do filmu. Z drugiej strony – być może zdołano w jakiś sposób (stosując praktyczne sztuczki, jak niepokazywanie twarzy bohaterki lub nawet wspomaganie się efektami komputerowymi) pokazywać Leię na ekranie trochę dłużej. Niemniej jednak czas, przez który w The Rise of Skywalker oglądać będziemy Carrie Fisher, oscylować będzie zapewne w okolicach ośmiu minut, czyli niewielkiego ułamka dwuipółgodzinnego czasu trwania całości.

Skywalker. Odrodzenie trafi na ekrany polskich kin już 19 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.