Seriale

„The Mandalorian” najczęściej piraconym serialem w Internecie

Mandalorian-chapter-1-snow

Pilotażowy odcinek pierwszego serialu aktorskiego w świecie Star Wars zadebiutował 12 listopada wraz ze startem platformy streamingowej Disney+. Choć usługa i jej zawartość są póki co dostępne w zaledwie kilku krajach, to okazuje się, że reszta świata nie miała zamiaru czekać grzecznie do oficjalnej premiery.

Jak podaje WIRED, The Mandalorian jest obecnie najczęściej piraconyn serialem w sieci i powoli zbliża się do przejęcia od Gry o tron miana najczęściej piraconej serii w historii.

Na taki obrót spraw może składać się kilka czynników. Przede wszystkim, mówimy o produkcji raczej niecodziennej – marka Star Wars ma niezwykle mocną pozycję w szeroko pojętej popkulturze, a seria live-action to format, którego w ramach odległej galaktyki jeszcze nie było. Większości konsumentów zależy więc, aby jak najprędzej poznać opowiadają w nim historię, nie ryzykując tym samym natknięcia się na istotne części fabuły przed startem Disney+ w pozostałych krajach.

Okazuje się jednak, że piracą też mieszkańcy USA czy Kanady, w których D+ już działa. Wynika to przede wszystkim z przesytu platform streamingowych na rynku – mało kto może sobie pozwolić na subskrypcję jednocześnie Netfliksa, HBO GO, Disney+ i dziesiątek innych usług, co ostatecznie prowadzi do szukania nielegalnego dostępu do pojedynych produkcji.

Na koniec pozostaje pytanie, jak opóźnienie startu Disney+ wpłynie na późniejsze zainteresowanie platformą w momencie premiery w pozostałych krajach. Może się okazać, że nie będzie ono tak duże na starcie, ponieważ większość odbiorców będzie już zapoznana z produkcjami oryginalnymi pokroju The Mandalorian. Boom nastąpi na pewno w momencie, gdy zaczną pojawiać się kolejne serie ze świata Star Wars czy Marvel.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.