Saga Star Wars

Scenariusz „The Rise of Skywalker” trafił na… eBay

star-wars-the-rise-of-skywalker-screenplay-wooden-table

Jak głosi powszechnie znane przysłowie, ostrożności nigdy za wiele. Okazuje się jednak, że nie wszyscy pamiętają, by stosować się do tej rady i nawet wielkim wytwórniom filmowym zdarzają się w tej kwestii wpadki. W przypadku Lucasfilmu na przykład doszło do nieupilnowania całego scenariusza. I to nie byle jakiego, bo chodzi o autentyczny materiał, na podstawie którego J.J. Abrams wraz z resztą załogi zrealizował nadchodzący dziewiąty epizod sagi Star Wars.

Reżyser zdradził w ostatnim wywiadzie dla Good Morning America, że przez kogoś należącego do obsady filmu scenariusz The Rise of Skywalker niemal został sprzedany.

“Jeden z naszych aktorów [lub »jedna z aktorek« – przyp. red.], nie powiem, który – chciałbym, ale nie powiem – zostawił scenariusz pod swoim łóżkiem i został on znaleziony przez osobę sprzątającą. Został potem przekazany komuś innemu, kto zamierzał sprzedać go na eBayu. Ktoś z wytwórni zauważył, że w sieci pojawił się scenariusz wyglądający na prawdziwy, który jest na sprzedaż. Odzyskali go zanim został sprzedany.”

Na szczęście bardzo szybko zażegnano kryzys, choć oczywiście nie możemy mieć pewności, czy mimo wszystko przez tę wpadkę ktoś nie zyskał wiedzy na temat fabuły filmu, której przed premierą mieć nie powinien. Jak dobrze wiadomo, do sieci swego czasu trafiały różne przecieki z informacjami dotyczącymi przedstawionej w Epizodzie IX historii, tak że kto wie – może pochodziły właśnie z autentycznego scenariusza.

Skywalker. Odrodzenie zadebiutuje na ekranach kin już za niecały miesiąc – 19 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.