Saga Star Wars

Zakończono prace nad „The Rise of Skywalker”! Znamy ostateczny czas trwania filmu

the-rise-of-skywalker-banner-cropped

Po zakończeniu w październiku (będących w przypadku produkcji o takiej skali zjawiskiem zupełnie normalnym i, co więcej, w tym przypadku wymagającym mniej pracy niż choćby w przypadku Przebudzenia Mocy) dokrętek do nadchodzącego filmu Star Wars i szlifowaniu materiału przez kolejne dni, ekipa zajmująca się Epizodem IX zakończyła pracę nad nim.

Już kilka dni temu za pośrednictwem social media zapowiadał to Dan Mindel – autor zdjęć do The Rise of Skywalker.

https://www.instagram.com/p/B5LYmPPBh-v/

Teraz natomiast w wywiadzie udzielanym Good Morning America,  reżyser J.J. Abrams, będący również współscenarzystą finału sagi Skywalkerów, wyjawił, iż film został właśnie ukończony.

Choć rzecz jasna nie jest to najlepszy możliwy termin zakończenia prac nad filmem i zarówno Lucasfilm, jak i ekipa pod przywództwem Abramsa wolałyby mieć jeszcze trochę więcej czasu do premiery, to do kinowego debiutu The Rise of Skywalker pozostał niemal cały miesiąc. Ukończenie postprodukcji w tym momencie nie jest zatem niczym szczególnym, w żadnym wypadku nie świadczy o niedbałości wytwórni i absolutnie nie jest podstawą do snucia teorii spiskowych o kończeniu projektu na ostatnią chwilę. Choć pewnie i tak nie warto szczegółów działania przemysłu filmowego tłumaczyć, gdyż nie ma wątpliwości, że bez względu na wszystko będziemy musieli już teraz, jak i po premierze produkcji, czytać komentarze o tym, jak Disney po raz kolejny zniszczył Gwiezdne Wojny w jakiś sposób – na przykład przez zaniedbanie finału sagi.

A skoro już o Abramsie mowa, warto wspomnieć, że w rozmowie prowadzonej z EWLive na stacji radiowej SiriusXM 109 filmowiec wyjawił ostateczny czas trwania Epizodu IX. Okazuje się, iż film jednak nie będzie trwać 2 godziny i 35 minut, jak mówiły poprzednie – nieoficjalne – doniesienia, a 14 minut mniej. Przynajmniej w przybliżeniu, gdyż sam reżyser podkreślił, że nie jest tego do końca pewien. Jeśli jednak podał nam prawidłowe dane, na seansach The Rise of Skywalker spędzimy po 2 godziny i 21 minut.

Epizod VII trafi na ekrany polskich kin jako Skywalker. Odrodzenie już 19 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.