Seriale

Deborah Chow opowiada o reżyserowaniu „The Mandalorian”

deborah-chow-mandalorian

Reżyserowała trzeci odcinek serialu The Mandalorian, a w przyszłości zajmie się reżyserią serialu o Obi-Wanie Kenobim. Mowa oczywiście o Deborah Chow, która opowiedziała co nieco o obu projektach w wywiadzie dla New York Timesa.

Reżyserka jest bardzo zadowolona, że przyznano jej trzeci odcinek Mandalorianina, w którym zachodzi podbudowa oraz kluczowa przemiana głównego bohatera, rzutująca na całe jego dalsze losy. Poza tym zdradziła, z jaką trudnością borykała się, pokazując bohatera z nieustannie zakrytą twarzą.

„To znacznie bardziej wymagające. W dużej mierze sposób, w jaki pracowaliśmy z Pedro [Pascalem] – i jest to coś, co razem z Dave’em [Filonim] staraliśmy się uchwycić, kiedy zaczynaliśmy kręcić – to podkreślenie niesamowitej ważności jego fizyczności. Musieliśmy wypracować język tej fizyczności. W tym bohaterze jest dużo spokoju. Każdy jego ruch jest zamierzony. Nie ma czasu na wiercenie się i odprężanie, więc za każdym razem, nawet jak robi drobny ruch lub obraca głowę, musi to mieć znaczenie. Nie mogliśmy osiągnąć tego poprzez jego twarz i oczy. To dość istotne także dla reżysera, by kierować kamerę w taki sposób, aby podkreślać emocjonalność, pomóc przekazać widzowi, co bohater w danej chwili czuje.”

Jak sama przyznała, doświadczenie, jakie zdobyła na planie Mandalorianina, zaowocuje w przyszłym projekcie, którym ma być serial o Kenobim z Ewanem McGregorem w roli głównej.

„Jedną z największych korzyści reżyserowania było spędzenie ostatniego roku w uniwersum Gwiezdnych Wojen i praca pod okiem wielkich mentorów – Jona [Favreau] i Dave’a. Przyswajałam wszystko i czuję, że to najlepszy trening, jaki mogłam przejść przed kolejnym projektem. Niezwykle ważne jest czucie i rozumienie na instynktownym poziomie, pozwalające odróżniać, co jest właściwe, a co nie. Jest jeszcze inna wiedza – każdy rekwizyt i kostium są istotne. Każdy detal ma ogromne znaczenie.”

Przypomnijmy, że zdjęcia do nowego serialu wystartują w lipcu przyszłego roku, więc premiery możemy spodziewać się najprawdopodobniej w 2021 roku. Wcześniej, bo już za rok, będziemy mogli cieszyć się drugim sezonem The Mandalorian – póki co nie wiemy, czy Deborah ponownie będzie reżyserować któryś z epizodów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.