Seriale

Rian Johnson bardzo chciałby wyreżyserować odcinek „The Mandalorian”

rian-johnson-the-mandalorian

Pojawiający się na Disney+ pierwszy serial aktorski Star Wars jest globalnym hitem. Globalnym, bo choć platforma streamingowa dostępna jest w tym momencie na jedynie pięciu rynkach, The Mandalorian okazuje się bić rekordy popularności zarówno w oficjalnej, jak i „nieoficjalnej” dystrybucji. Tym samym jest też prawdopodobnie jedną z najpowszechniej dyskutowanych produkcji osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen – podobnie jak Ostatni Jedi Riana Johnsona niemal niezmiennie od dwóch lat.

Nietrudno wyobrazić sobie, jaką skalę przybrałyby dyskusje, gdyby scenarzysta i reżyser Epizodu VIII połączył siły z Jonem Favreau i resztą załogi zajmującej się serialem na Disney+. Być może jednak nie będziemy musieli snuć podobnych domysłów, a po prostu przekonamy się o tym na własnej skórze. Rian Johnson wyraził bowiem ogromną chęć bycia zaangażowanym w drugi sezon projektu, jeśli trafi się ku temu sposobność. O kwestię został zapytany przez redaktorów portalu Cinemablend, gościnnie występując w ich podcaście, gdzie stwierdził, że:

„Bardzo bym chciał. Cholera, gdybym miał na to czas, pojawiłbym się tam w mgnieniu oka. Odwiedziłem plan pierwszego sezonu i wyglądał niesamowicie, jak wspaniały plac zabaw.”

Warto zaznaczyć, że Johnson ma już doświadczenie w reżyserowaniu na potrzeby serialu – odpowiedzialny jest za realizację trzech odcinków Breaking Bad, które dość powszechnie zresztą uchodzą za jedne z najlepszych w tym tytule. Prawdopodobnie też nie miałby problemu, aby wstrzelić się w ogólny klimat The Mandalorian. Choć The Last Jedi niekoniecznie może według niektórych przemawiać za tą tezą, reszta filmografii Riana Johnsona – z rewelacyjnym i zbierającym bardzo pochlebne opinie Knives Out na czele – wyraźnie pokazuje, iż reżyser doskonale „czuje” najróżniejsze gatunki i równie dobrze potrafi operować ich najlepszymi (lub nawet najgorszymi) tropami, tworząc projekty czerpiące pełnymi garściami ze spuścizny poprzednich utworów w danej konwencji, a jednocześnie świeże i unikatowe.

Czy jednak uda mu się załapać na współtworzenie drugiego sezonu? Prawdę mówiąc, o ile już nie został zaangażowany (co w sumie nie byłoby niemożliwe i obecne wypowiedzi mogłyby być tylko przykrywką dla tego faktu), najpewniej już się spóźnił, gdyż, jak wiemy, Jon Favreau zaczął już prace na planie zdjęciowym kontynuacji z resztą serialowej ekipy. Jeśli jednak nie w drugim, to może trzecim sezonie The Mandalorian znajdzie się miejsce dla Riana Johnsona? Mamy szczerą nadzieję, że tak właśnie będzie.

Tymczasem wciąż trwa oczywiście pierwszy sezon debiutanckiego serialu aktorskiego osadzonego w świecie Gwiezdnych Wojen. Wczoraj na Disney+ pojawił się czwarty odcinek, wyreżyserowany przez Bryce Dallas Howard. Jednocześnie też do polskich kin oficjalnie trafił ostatni film Riana Johnsona – kryminał Na noże z Danielem Craigiem w roli głównej.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.