Publicystyka

Ciekawostki ze „Star Wars Jedi: Fallen Order” – część 1.

Od premiery Upadłego zakonu minęły dwa tygodnie i spora część graczy, którzy zakupili tytuł na premierę, zdążyła już ukończyć główny wątek przygód Cala Kestisa, w związku z czym postanowiliśmy przygotować dla Was zestawienie ciekawostek zawartych z grze, jakie udało nam się samodzielnie wyłapać i znaleźć w sieci. Ze względu na ich sporą ilość, uznaliśmy, że najlepiej będzie podzielić ten artykuł na dwie części, z których teraz przedstawiamy Wam pierwszą, a jutro pojawi się druga.

Mistrz Cala Kestisa – Jaro Tapal – pochodzi z rasy Lasatów. Z tej samej rasy pochodził znany z Rebeliantów Garazeb „Zeb” Orelios.


ilum-starkiller-jfo.jpg

Jedi: Fallen Order potwierdził krążącą od dawna fanowską teorię, jakoby Baza Starkiller znajdowała się na planecie Ilum. Wcześniej sugerowano się tym samym położeniem na mapach galaktyki, zbliżonym klimatem oraz odkryciem planety przez Najwyższy Porządek po przeszukaniu imperialnych archiwów. Teraz gra ukazała nam także ogromny przekop przez równik planety dokonany przez Imperium, co ostatecznie potwierdziło tezy fanów.


jfo-dark-temple-ontotho.jpg

W trakcie rozgrywki trafiamy do świątyń i grobowców starożytnej rasy Zeffo, które znajdowały się na Dathomirze, Zeffo, Kashyyyku oraz Bogano. W serii komiksowej Jedi: Fallen Order – Dark Temple Eno Cordova wraz z Cere Jundą odnajduje podobną świątynię podczas misji na planecie Ontotho.


grievous-dathomir-jfo.jpg

Wspomniana wielokrotnie rzeź Sióstr Nocy została dokonana przez Generała Grievousa i pokazana w 19. odcinku 4. sezonu Wojen klonów zatytułowanym Masakra. Na Dathomirze przetrwało wiele wspomnień po tamtych wydarzeniach, jak chociażby stworzona z drewna podobizna Grievousa.


fortress-inquisitorius-jfo.jpg

Podwodna Forteca Inkwizytorów znajduje się na księżycu Nur i leży w tym samym układzie, co Mustafar, gdzie swoją siedzibę ma Darth Vader.


vader-dark-lord-of-the-sith-inquisitors.jpg

Wcześniejsze losy Dziewiątej Siostry – Inkwizytorki z rasy Dowutinów, którą spotykamy na Bracce oraz Kashyyyku – mogliśmy śledzić w niektórych zeszytach serii komiksowej Vader: Dark Lord of the Sith.


rebels-obi-wan-holocron.jpg

Cere Junda w pewnym momencie udostępnia Calowi holokron z wiadomością od Obi-Wana na temat zniszczenia Świątyni Jedi i masakry znanej jako Rozkaz 66. Identyczny widzieliśmy także w animacji Rebelianci.


saw-gerrera-jfo.jpg

Saw Gerrera, który przez chwilę towarzyszył nam podczas misji na Kashyyyku, powinien być już doskonale znany fanom Gwiezdnych Wojen. Jednak występ w grze wypełnił dość długi okres w jego życiu, o którym nie mieliśmy pojęcia – od Wojen klonów do Rebeliantów Łotra 1. Co ciekawe, już wtedy nosi charakterystyczną zbroję, w której pojawił się później.


jfo-bracca-venator

W trakcie gry możemy zauważyć całe mrowie statków z okresu Wojen klonów. Są to między innymi Venatory, kanonierki LAAT, myśliwce ARC-170, myśliwiec Jedi Eta-2, Lucrehulk Separatystów czy NR-N99 Tank Droid.


rots-yoda-chewbacca-tarfful.jpg

Podczas operacji na Kashyyyku Cal poszukuje wodza Wookieech Tarffula. Wcześniej mogliśmy zobaczyć go w Zemście Sithów, kiedy to razem z Chewbacką pomagał Mistrzowi Yodzie wydostać się z planety po Rozkazie 66.


the-hu.jpg

Na samym początku gry słyszymy muzykę ulubionego zespołu Cala, zaś później ten sam utwór przygrywa nam podczas walki na arenie Pomiotów Haxionu. Pomimo swojej egzotyki, nie jest to utwór stworzony na potrzeby gry, tylko piosenka Black Thunder autorstwa mongolskiego zespołu metalowego The Hu.

Kliknij TUTAJ, aby przeczytać 2. część ciekawostek z JEDI: FALLEN ORDER

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.