Filmy

Scenarzysta „Skywalker. Odrodzenie” zapowiada, że film zdradzi, jak powstał Najwyższy Porządek

Star-Wars-First-Order-Starkiller

Raptem dwa tygodnie dzielą nas od premiery finału sagi Skywalkerów, a materiały promocyjne i wywiady z twórcami oraz aktorami nie przestają zalewać sieci. Portal Uproxx przeprowadził niedawno interesującą rozmowę ze współscenarzystą The Rise of Skywalker, Chrisem Terrio, który zdradził, że w filmie znacznie bliżej poznamy genezę Najwyższego Porządku.

„Kwestia ta została częściowo przedstawiona w powieściach i innych dziełach, są już pewne kanoniczne źródła na temat Najwyższego Porządku. W Przebudzeniu Mocy została zarysowana idea tej organizacji oparta na motywie Nazistów w Argentynie. Zdecydowanie [w The Rise of Skywalker – przyp. red.] otrzymamy więcej odpowiedzi. Sądzę, że w filmie znajdziecie jeszcze więcej wyjaśnień na temat tego, jak to wszystko się zaczęło. W końcu są niezwykle potężną siłą militarną, która rozrosła się stosunkowo szybko.

Ta kwestia interesowała mnie jako fana, ponieważ oglądałem Przebudzenie Mocy jeszcze jako zwykły widz, zastanawiając się nad tym wszystkim. Do pracy nad scenariuszem podszedłem więc z tymi samymi pytaniami. Chciałem wiedzieć te wszystkie rzeczy. W pewnych kwestiach mieliśmy już wyjaśnienia, a w innych nie, więc musieliśmy wpaść na nie sami.”

Porównanie Najwyższego Porządku do Nazistów ukrywających się w Argentynie odnosi się do zakończenia II wojny światowej i ucieczki zbrodniarzy wojennych właśnie za Ocean, do Ameryki Południowej, gdzie otrzymali azyl i mogli ukrywać się przed międzynarodowym wymiarem sprawiedliwości. Bardzo podobny schemat wykorzystany został w przypadku historii powstania organizacji znajdującej się obecnie pod wodzą Kylo Rena – część wysoko postawionych oficjeli Imperium ukryła się w Nieznanych Regionach po przegranej wojnie z Sojuszem Rebeliantów, gdzie utworzone zostały podwaliny Najwyższego Porządku. Wciąż jednak nie znamy szczegółów tak szybkiego urośnięcia w siłę tej organizacji, które mamy nadzieję poznać wraz z premierą Skywalker. Odrodzenie.

Ostatnia część sagi Star Wars zadebiutuje w polskich kinach już 19 grudnia.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.