Saga Star Wars

„The Rise of Skywalker” – Rey szkoli się w tajnikach Mocy pod okiem Lei Organy

the-rise-of-skywalker-tros-d23-leia

Gdy do sieci trafił oficjalny zwiastun The Rise of Skywalker, w którym widzieliśmy Rey szlifującą swoje umiejętności na pokrytej dżunglą planecie Ajan Kloss, część z Was z pewnością zastanawiała się, czy bohaterka zgłębia tajniki Mocy samodzielnie, czy też ktoś jej w tym pomaga. Odpowiedź na to pytanie nadeszła w trakcie jednej z niedawnych konferencji prasowych dotyczących finału sagi Star Wars.

W budynku, w którym odbywało się wspomniane wydarzenie, pojawiła się wystawa kostiumów ze Skywalker. Odrodzenie, a pośród nich stanął strój Lei Organy opatrzony tabliczką z opisem. Treść stanowi jasne potwierdzenie, że to właśnie Leia szkoli Rey w tajnikach Mocy.

Jak możemy przeczytać:

„Generał Leia Organa wciąż przewodzi bohaterskiemu Ruchowi Oporu, odbudowując jego siłę militarną, która mocna ucierpiała w trakcie ostatnich wydarzeń. Leia szkoli także Rey w tajnikach Mocy, gdyż galaktyka nadal potrzebuje rycerzy Jedi.”

Dzięki kanonicznej książce Star Wars: Koniec i początek. Dług życia autorstwa Chucka Wendiga wiemy, że Leia lata wcześniej przeszła szkolenie Jedi pod okiem Luke’a Skywalkera, więc dzielenie się swoją wiedzą z Rey jest całkiem naturalną koleją rzeczy, biorąc pod uwagę, że nie ma już nikogo innego, kto mógłby to zrobić. Popis jej umiejętności mogliśmy zresztą zobaczyć w Ostatnim Jedi.

The Rise of Skywalker zadebiutuje w polskich kinach już 19 grudnia, a dzień wcześniej odbędą się pokazy przedpremierowe.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.