Saga Star Wars

J.J. Abrams o roli Imperatora i równowadze Mocy w „Skywalker. Odrodzenie”

Palpatine-TRoS-Ep-IX

W ostatnich dniach w Brazylii odbył się konwent popkulturowy CCXP, na którym obecna była obsada The Rise of Skywalker oraz reżyser i współscenarzysta filmu, J.J. Abrams. W trakcie spotkania z dziennikarzami pojawiło się oczywiście sporo pytań o nadchodzący finał sagi Star Wars, a pośród nich znalazły te dotyczące roli Imperatora w całej historii oraz równowagi Mocy, którą od dawna starają się przywrócić rycerze Jedi.

Zapytany o powrót Palpatine’a, J.J. Abrams odparł, że nie jest to dzieło przypadku, a widzowie przekonają się, jak ogromny związek z całą historią ma ów czarny charakter. Reżyser zapewnił, że zobaczymy, jak wielka moc drzemie w Imperatorze. Zrozumieją to również główni bohaterowie, którzy nie mieli dotąd okazji mierzyć się z tak potężnym zagrożeniem. Skywalker. Odrodzenie będzie również opowieścią o prawdziwej przyjaźni, co ma zostać mocno uwydatnione. Nie zabraknie przy tym wspólnych scen Rey i Poe Damerona, którzy będą współpracować po raz pierwszy od początku Trylogii Sequeli.

Pytanie o przywrócenie równowagi w Mocy spotkało się z dość wymijającą odpowiedzią Abramsa, który zasugerował, że będzie ona istotna dla fabuły, ale nic konkretnego przy tym nie zdradził.

„To bardzo istotne pytanie. Jest to kwestia, o której sporo dyskutowaliśmy w trakcie prac nad ukazaniem tej historii. Szczerze mówiąc, równowaga Mocy, podobnie jak równowaga wszystkiego innego, musi być świadomie utrzymywana. To nie jest coś, co raz się wydarzy, a później mamy gwarancję, że będzie trwało – nie powinno się brać tego za pewnik. Opowieść o równowadze jest zatem płynna i wciąż ewoluuje.”

Jak powiedział reżyser, Epizod IX skupi się także na Poe Dameronie, który w trakcie wydarzeń z filmu zrozumie wreszcie, że musi nauczyć się polegać na przyjaciołach równie mocno, co na sobie samym, bo nie jest w stanie obronić galaktyki samodzielnie.

The Rise of Skywalker pojawi się w kinach 19 grudnia.

Źródło: THR

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.