FilmyKsiążki i komiksy

Komiks Star Wars ujawnia Jedi, którzy przeżyli zniszczenie świątyni Luke’a Skywalkera!

the-rise-of-kylo-ren-Jedi

Oficjalna strona StarWars.com opublikowała wczoraj fragment nadchodzącego komiksu z serii The Rise of Kylo Ren, który ma przedstawić pełną historię przejścia Bena Solo na Ciemną stronę Mocy. Z ujawnionych stron pierwszego zeszytu serii dowiadujemy się, że zniszczenie świątyni Jedi Luke’a Skywalkera przez młodego Solo przeżyło trzech Jedi.

Niestety nie wiemy, czy są to padawani, czy też może rycerze Jedi, ale znamy ich rasy, płcie oraz imiona. Jest to Quarren imieniem Hennix, ludzka kobieta imieniem Voe oraz ludzki mężczyzna, którego imię brzmi Tai. Jedi przybywają do płonącej świątyni zaraz po jej zniszczeniu i na miejscu zastają Bena z włączonym mieczem świetlnym. Bohaterowie byli w międzyczasie na misji zleconej przez ich mistrza, co uchroniło ich przed podzieleniem losu reszty uczniów Luke’a. Są zszokowani tym, co zobaczyli i nie mogą zrozumieć, jak do tego wszystkiego doszło, zaś próba uzyskania wyjaśnień od Solo spełza na niczym. Quarren i kobieta wyciągają miecze świetlne, nie chcąc pozwolić Benowi na odejście z miejsca dokonanej przez niego zbrodni.

Co interesujące, Ben nie ma zamiaru zabijać pozostałych przy życiu Jedi, radząc im, żeby wzięli z niego przykład i odeszli.

 

Jak na razie nie wiadomo, co się stało po uruchomieniu mieczy przez dwójkę Jedi. Czy Solo przekonał ich, aby do niego dołączyli (i będą to późniejsi rycerze Ren)? A może ich po prostu zabił? Tego dowiemy się dopiero 18 grudnia, gdy premierę będzie miała anglojęzyczna wersja The Rise of Kylo Ren #1. Autorem scenariusza komiksu jest dobrze znany fanom Charles Soule.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.