Saga Star Wars

Star Wars wyjdzie poza schemat trylogii po zakończeniu sagi Skywalkerów, twierdzi Kathleen Kennedy

star-wars-saga-new-blu-ray-dvd-covers

Od poznania finału trwającej ponad 40 lat sagi Skywalkerów dzieli nas już zaledwie kilkadziesiąt godzin i umysły większości fanów skupiają się niemal wyłącznie na tym fakcie. Nie przeszkadza to jednak w tym, by zacząć zadawać pytania o przyszłość uniwersum Gwiezdnych Wojen, które ma być rozwijane już bez rodziny Skywalkerów jako głównego katalizatora wszelkich zdarzeń. Okazuje się, że Lucasfilm ma już pewną wizję odnośnie sposobu tworzenia kolejnych serii filmowych, o czym w niedawnym wywiadzie mówiła szefowa wytwórni, Kathleen Kennedy.

Prezeska Lucasfilmu przyznała, że przez ostatnie lata wszyscy byli skupieni na zamknięciu przygód, które w 1977 roku zapoczątkował George Lucas, i po The Rise of Skywalker przyjdzie w końcu czas na coś zupełnie nowego.

„Oczywistym jest, że spędziliśmy mnóstwo czasu na rozmowach o tym wszystkim. Mamy teraz okres ogromnych przemian w ramach świata Star Wars. Przez ostatnie pięć lub sześć lat byliśmy skupieni na zamknięciu sagi rodziny Skywalkerów. Teraz przyszedł czas na myślenie o tym, jak zabrać się za coś nowego i innego.”

Jak stwierdziła Kennedy, zakończenie sagi Skywalkerów otwiera przed uniwersum odległej galaktyki zupełnie nowe drzwi, pozwalając na wyjście poza ramy trzyaktowych historii i wyrwanie się ze schematu zamykania każdej opowieści w trzech filmach.

„Myślę, że mamy teraz możliwość podejścia z większą otwartością do opowiadania historii i nie będziemy zamknięci w trzyaktowej strukturze. Nie będziemy operować jakąś skończoną liczbą filmów, które muszą zmieścić w określonych ramach. Od tej pory pozwolimy, by historia dyktowała warunki.”

Cóż, na ten moment pozostaje nam czekać do 18 grudnia i prapremiery Skywalker. Odrodzenia, a po seansie ostatniej części Sagi będziemy wkraczać na zupełnie nowe terytorium. Zbliżają się naprawdę ciekawe czasy dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Źródło: Comicbook.com

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.