Saga Star Wars

„The Rise of Skywalker” – są już pierwsze opinie o filmie

The-Rise-of-Skywalker-poster-D23

Wczoraj w nocy odbyła się hollywoodzka premiera Star Wars: The Rise of Skywalker, a dziś zniesione zostało embargo na pierwsze, pozbawione spoilerów opinie o finale sagi Skywalkerów. Można powiedzieć, że zdania są podzielone, ale zdecydowanie dominuje pozytywny odbiór dzieła J.J. Abramsa.

Większość recenzentów wskazuje, że przez pierwszą połowę filmu dzieje się bardzo dużo i momentami ciężko się połapać w wydarzeniach, a niektóre wątki ich zdaniem nie mają sensu. Co jednak istotne, większość oceniających zgodnie twierdzi, że ładunek emocjonalny filmu jest przeogromny i jest to godne zamknięcie sagi Star Wars.

Jak pisze Adam B. Vary z Variety:

„Będę potrzebował chwili, by rozłożyć Star Wars: The Rise of Skywalker na czynniki pierwsze. Jest tyle filmowości w tym filmie. Ale jego najlepsze momenty są ciche i najbardziej ludzkie. Muszę temu jednak poświęcić więcej namysłu.”

Z kolei Rob Keyes ze Screen Rant pisze:

„Właście wyszedłem z seansu The Rise of Skywalker. To niesamowicie satysfakcjonujące i POTĘŻNE zakończenie sagi. Na różne sposoby rozwiązuje problemy, wyjaśnia problematyczne postaci i odpowiada na niewyjaśnione pytania z Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi.”

Erik Davis z Fandango także dał znać, że poczuł Moc w Epizodzie IX:

„Epicki. W całości. The Rise of Skywalker to wspaniały finał, który napakowany jest wręcz wszystkim, czym tylko się da. Akcja, przygoda – odpowiedzi!! – humor, serce, miłość i hart ducha. Spędziłem całą drugą połowę filmu ze łzami w oczach – wspaniałe zakończenie historii Skywalkerów.”

Mniej entuzjastycznie podszedł do filmu Mike Ryan z serwisu Uproxx:

STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER to z pewnością najbardziej pogmatwany film Star Wars. Jest sporo rzeczy, które w nim lubiłem, ale pierwsza połowa jest tak napakowana ekspozycją, nowymi wątkami, przekaźnikami, transmiterami, że mam wrażenie, jakby były tam zawarte trzy różne filmy.”

Na koniec bardzo pozytywnie film oceniają redaktorzy ze Star Wars News Net:

The Rise of Skywalker podjął ogromne ryzyko, tempo było niewybaczalnie ambitne, pewne duże momenty sprawiały wrażenie odrobinę zbyt płaskich, ale to był NAJWIĘKSZY film Star Wars w historii!

Co więcej, łatka, że J.J. Abrams nie potrafi zakończyć historii na zawsze przepadła. Absolutnie mu się to udało.”

Część z nas już jutro będzie mogła przekonać się na własne oczy i uszy, jaki naprawdę jest finał sagi Skywalkerów.

Skywalker. Odrodzenie zadebiutuje w kinach przedpremierowo już jutro, a pojutrze odbędzie się oficjalna polska premiera.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.