Filmy

Darth Revan wraca do kanonu Star Wars dzięki „Skywalker. Odrodzenie”!

Revan-Canon-The-Rise-of-Skywalker

Kto by się spodziewał, że przy okazji premiery Epizodu IX spotka nas rewelacja na temat jednego z najpopularniejszych lordów Sithów pośród fandomu Gwiezdnych Wojen? Jak jednak potwierdza wydany dziś Słownik ilustrowany Star Wars: The Rise of Skywalker, Darth Revan znów jest kanoniczną postacią!

Jeden z użytkowników Reddita zamieścił na forum zdjęcie tabelki opisującej nazwy kilku legionów Sith Trooperów, którzy pojawiają się w filmie – nawiązują one do imion lordów Sithów znanych dotąd jedynie z Legend, a pośród nich możemy znaleźć 3. Legion Revana.

Revan-Canon-TROS

Oprócz najbardziej rozpoznawalnego z Sithów kanonizacji doczekali się Darth Tanis, Darth Tenebrous, Darth Phobos i Darth Desolous. Darth Andeddu został już wcześniej wprowadzony do kanonu za sprawą jednego z zeszytów serii komiksowej Return do Vader’s Castle.

Co przywrócenie do kanonu oznacza dla Dartha Revana? Póki co tylko tyle, że postać istnieje, ale być może z czasem dowiemy się, że jego historie, które znamy z gier wideo i książek, także wydarzyły się w ramach obowiązującej mitologii Gwiezdnych Wojen.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.