Saga Star WarsWydarzenia

„The Rise of Skywalker” z realnymi szansami na nominacje do Oscarów!

star-wars-the-rise-of-skywalker-oscars-2020

Finał sagi Skywalkerów właśnie trafił na ekrany kin, jednak już jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, iż będzie brać udział w przyszłorocznym wyścigu po najbardziej prestiżowe nagrody filmowe. Niedawno Disney udostępnił listę kategorii, w których najnowsza produkcja Lucasfilmu została zgłoszona do oscarowych nominacji, a niedługo potem Akademia opublikowała listy filmów, które wstępnie (nie są to jeszcze nominacje) załapały się do konkurencji w dziewięciu kategoriach.

Oczywiście nie ujawniono faworytów do nominacji w najważniejszych kategoriach, takich jak Najlepszy film, Najlepszy scenariusz, Najlepsza reżyseria, Najlepsze zdjęcia czy Najlepsza aktorka/Najlepszy aktor – do których Epizod IX został zgłoszony. Dowiedzieliśmy się jednak, iż na ten moment kandydatura The Rise of Skywalker będzie poważnie rozpatrywana przynajmniej w dwóch kategoriach – i to nie byle jakich.

Zwieńczenie sagi Star Wars ma w tym momencie realne szanse na nominacje do Oscarów za najlepszą muzykę oraz najlepsze efekty specjalne. Uściślając, za swoje osiągnięcia dokonane w ramach The Rise of Skywalker nominowani mogą zostać odpowiednio John Williams oraz Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach i Dominic Tuohy.

Już 13 stycznia dowiemy się, czy kompozytor oraz specjaliści od efektów specjalnych, a także inne osoby pracujące nad filmem załapią się na nominacje. 9 lutego natomiast poznamy laureatów nagród w poszczególnych kategoriach. Tymczasem The Rise of Skywalker można oglądać w kinach już teraz.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.