Przeskocz do treści

„The Rise of Skywalker” z solidnym, ale najniższym z Trylogii Sequeli wynikiem otwarcia

star-wars-the-rise-of-skywalker-box-office-opening

Weekend debiutu finału sagi Star Wars dobiega końca i znamy już wyniki finansowe filmu z pierwszych dni seansów. The Rise of Skywalker spisał się w – zarówno amerykańskim, jak i ogólnoświatowym – Box Offisie bardzo dobrze, choć niestety nie zapewniło to wpływów na poziomie poprzednich odsłon cyklu.

Z rynku amerykańskiego zanotowano bowiem w weekend otwarcia około 176 milionów dolarów dochodu. Dla porównania, wraz z debiutem The Force Awakens cztery lata temu ustanowiony został nowy (w tym momencie nieaktualny już) rekord w postaci sumy 247 milionów dolarów, podczas gdy The Last Jedi zarobił w swój pierwszy weekend 220 milionów dolarów. Epizod IX rzecz jasna przebija finansowo oba spin-offy, czyli Łotra 1 i Hana Solo. Oczywiście jest to wynik solidny – trudno było oczekiwać, by zrównał się z rewelacyjnym wynikiem produkcji, która odświeżyła serię po latach – jednak w przypadku tak dużej marki z pewnością mógłby być znacznie wyższy.

Jednocześnie wpływy z rynków zagranicznych wyniosły 198 milionów dolarów – również mniej, niż w przypadku dwóch poprzednich filmów sagi. Razem daje to wynik globalnego otwarcia The Rise of Skywalker o wartości 374 milionów dolarów. Warto zaznaczyć, że bardzo niewielkie dochody zanotowano w Chinach, gdzie publika Gwiezdnymi Wojnami zwyczajnie nie jest zainteresowana, podczas gdy potrafi porządnie podnieść wyniki finansowe wielu innych blockbusterów.

W związku z raczej mieszanym przyjęciem filmu ciekawe będą kolejne tygodnie, w ciągu których będziemy obserwować, jak dalej The Rise of Skywalker poradzi sobie finansowo. Na pewno nie stanie się nic, co miałoby świadczyć o „śmierci marki”, ale sytuacja, w której Epizod IX będzie mimo wszystko choćby drobnym rozczarowaniem finansowym dla Lucasfilmu, nie jest wykluczona.

3 Comments »

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.