Saga Star WarsWydarzenia

„The Rise of Skywalker” z solidnym, ale najniższym z Trylogii Sequeli wynikiem otwarcia

star-wars-the-rise-of-skywalker-box-office-opening

Weekend debiutu finału sagi Star Wars dobiega końca i znamy już wyniki finansowe filmu z pierwszych dni seansów. The Rise of Skywalker spisał się w – zarówno amerykańskim, jak i ogólnoświatowym – Box Offisie bardzo dobrze, choć niestety nie zapewniło to wpływów na poziomie poprzednich odsłon cyklu.

Z rynku amerykańskiego zanotowano bowiem w weekend otwarcia około 176 milionów dolarów dochodu. Dla porównania, wraz z debiutem The Force Awakens cztery lata temu ustanowiony został nowy (w tym momencie nieaktualny już) rekord w postaci sumy 247 milionów dolarów, podczas gdy The Last Jedi zarobił w swój pierwszy weekend 220 milionów dolarów. Epizod IX rzecz jasna przebija finansowo oba spin-offy, czyli Łotra 1 i Hana Solo. Oczywiście jest to wynik solidny – trudno było oczekiwać, by zrównał się z rewelacyjnym wynikiem produkcji, która odświeżyła serię po latach – jednak w przypadku tak dużej marki z pewnością mógłby być znacznie wyższy.

Jednocześnie wpływy z rynków zagranicznych wyniosły 198 milionów dolarów – również mniej, niż w przypadku dwóch poprzednich filmów sagi. Razem daje to wynik globalnego otwarcia The Rise of Skywalker o wartości 374 milionów dolarów. Warto zaznaczyć, że bardzo niewielkie dochody zanotowano w Chinach, gdzie publika Gwiezdnymi Wojnami zwyczajnie nie jest zainteresowana, podczas gdy potrafi porządnie podnieść wyniki finansowe wielu innych blockbusterów.

W związku z raczej mieszanym przyjęciem filmu ciekawe będą kolejne tygodnie, w ciągu których będziemy obserwować, jak dalej The Rise of Skywalker poradzi sobie finansowo. Na pewno nie stanie się nic, co miałoby świadczyć o „śmierci marki”, ale sytuacja, w której Epizod IX będzie mimo wszystko choćby drobnym rozczarowaniem finansowym dla Lucasfilmu, nie jest wykluczona.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.