Filmy

Pierwsza planeta widziana w „The Rise of Skywalker” pochodzi z Prequeli

the-rise-of-skywalker-kylo-ren-mustafar

Wraz z amerykańską premierą Star Wars: The Rise of Skywalker do sprzedaży trafił Słownik ilustrowany, zawierający rozwinięcia i wyjaśnienia wielu motywów, postaci, przedmiotów i planet, jakie pojawiają się w filmie. Dzięki książce zdążyliśmy już dowiedzieć się, że jeden z legionów Sith Trooperów nosił imię na cześć Dartha Revana (co jest równoznaczne z przywróceniem tej postaci do oficjalnego kanonu), a teraz poznaliśmy nazwę pierwszej planety, którą widzimy w Epizodzie IX.

Spoilery-epizod-ix

Na początku filmu Kylo Ren przybywa na czerwoną planetę i próbuje odnaleźć na jej powierzchni artefakt Sithów, mający doprowadzić go do starożytnego świata o nazwie Exegol – mieści się tam świątynia Ciemnej strony Mocy, w której rezyduje Imperator Palpatine. Jak dowiadujemy się ze słownika, planeta o czerwonym zabarwieniu to w rzeczywistości… Mustafar – miejsce pojedynku Dartha Vadera i Obi-Wana Kenobiego, gdzie później Mroczny Lord Sithów zbudował swój zamek.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego w scenie walki ze Skywalker. Odrodzenie widać las i roślinność, skoro Mustafar z Prequeli był martwym, spowitym morzami lawy światem? Tu z pomocą przychodzi gra VR Vader Immortal, której wydarzenia doprowadzają do spełnienia starożytnej przepowiedni Mustafarian i rozpoczęcia powolnego odradzania się życia na tej niegościnnej planecie. To, co widzimy w Epizodzie IX, jest po prostu efektem kilkudziesięciu lat ponownego rozwoju życia na Mustafarze.

The Rise of Skywalker jest już w kinach. Jeśli interesuje Was nasza ocena filmu, zajrzyjcie do tej recenzji.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.