Saga Star Wars

„Skywalker. Odrodzenie” numerem 1 w polskim Box Offisie!

The-Rise-of-Skywalker-TV-Spot-Duel-of-the-Fates

Choć The Rise of Skywalker nie zdobył szturmem pierwszego miejsca w amerykańskim ani ogólnoświatowym box offisie, a weekend otwarcia, chociaż bardzo solidny, okazał się najniższy z całej Trylogii Sequeli, to polski oddział Disneya ma się czym chwalić. Okazuje się bowiem, że finał sagi Star Wars jest numerem 1 na polskim rynku!

Od dnia premiery do niedzieli na film J.J. Abramsa wybrało się 627 tysięcy polskich widzów, co plasuje go na pierwszym miejscu rodzimego box office’u.

Z rynku amerykańskiego zanotowano w weekend otwarcia około 176 milionów dolarów dochodu. Epizod IX przebija finansowo oba spin-offy, czyli Łotra 1 i Hana Solo. Jednocześnie wpływy z rynków zagranicznych wyniosły 198 milionów dolarów. Razem daje to wynik globalnego otwarcia The Rise of Skywalker o wartości 374 milionów dolarów. Warto zaznaczyć, że bardzo niewielkie dochody zanotowano w Chinach, gdzie publika Gwiezdnymi Wojnami zwyczajnie nie jest zainteresowana, podczas gdy potrafi porządnie podnieść wyniki finansowe wielu innych blockbusterów.

Skywalker. Odrodzenie możecie obecnie obejrzeć w niemal każdym kinie w Polsce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.