PublicystykaSaga Star Wars

Najciekawsze role epizodyczne w „Skywalker. Odrodzenie”

the-rise-of-skywalker-rey-kylo-cover

W praktycznie każdym nowym filmie spod szyldu Gwiezdnych Wojen możemy wyłapać cameo znanych osób ze świata popkultury i nie tylko. Nic więc dziwnego, że The Rise of Skywalker również poszedł tym tropem i zafundował nam kilka tego typu epizodycznych występów.

star-wars-the-rise-of-skywalker-dio-character-poster

Za jedno z bardziej zaskakujących cameo odpowiada… sam reżyser i scenarzysta J.J. Abrams. Podłożył on głos nowemu droidowi znanemu jako D-O.

kalamarian-epix

Również drugi scenarzysta – Chris Terrio – wystąpił w filmie. Wcielił się on w Aftaba Ackbara, syna słynnego admirała, którego widzimy w kilku scenach w bazie Ruchu Oporu na Ajan Kloss.

John Williams

Swoje pierwsze cameo w historii Gwiezdnych Wojen zanotował także twórca muzyki do wszystkich epizodów Sagi oraz motywu przewodniego do filmu o Hanie Solo, czyli John Williams. Wcielił się on w barmana Oma Tresa w kantynie na planecie Kijimi. Co ciekawe, Oma Tres to anagram słowa Maestro, które jest przydomkiem kompozytora.

boolio-epix

Poza kultową postacią Luke’a Skywalkera, którego gra od samego początku, Mark Hamill po raz kolejny dostał też małą rolkę w Star Wars. Wcielił się on w Boolio – rogatego obcego z początku filmu, który przekazuje Ruchowi Oporu informacje na lodowej asteroidzie.

harry-styles-ed-sheeran-cameo-rise-of-skywalker.jpg

Tradycyjnie ktoś musiał się też wcielić w bezimiennego szturmowca. Tym razem padło na muzyków Harry’ego Stylesa i Eda Sheerana. Póki co nie wiemy, w jakich scenach dokładnie grali, ale zdjęcie Sheerana w zbroi sugeruje, że była to sekwencja na planecie Kijimi.

kevin-smith.jpg

W małej roli tubylca na Kijimi mogliśmy oglądać także Kevina Smitha, amerykańskiego reżysera i scenarzystę, a także wieloletniego fana Gwiezdnych Wojen.

Po niemal 40 latach do roli Ewoka Wicketa powrócił Warwick Davis, którego widzimy w jednej z ostatnich scen na Endorze. Po równie długim rozstaniu w roli Wedge’a Antillesa ponownie zobaczyliśmy Denisa Lawsona, którego w finałowej bitwie możemy zobaczyć, gdy obsługuje działka na Sokole Millennium.

Wielu aktorów powróciło do roli Rycerzy Jedi. W scenie z głosami wspierającymi Rey w finałowej walce przeciw Palpatine’owi. Powrócili: Alec Guiness i Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi, Hayden Christensen jako Anakin Skywalker, Ashley Eckstein jako Ahsoka Tano, Samuel L. Jackson jako Mace Windu, Liam Neeson jako Qui-Gon Jinn, Frank Oz jako Yoda, Freddie Prinze Junior jako Kanan Jarrus, Angelique Perrin jako Adi Gallia, Jennifer Hale jako Aayla Secura oraz Olivia D’Abo jako Luminara Unduli. 

Również w formie głosów powrócili Snoke i Vader – odpowiednio słyszymy w tych rolach Andy’ego Serkisa i Jamesa Earla Jonesa.

Podoba Ci się nasza praca? Rozważ wsparcie naszej twórczości przez Patronite. Zapewnisz nam w ten sposób niezależność i możliwość rozwoju. Dzięki wpłatom od czytelników możemy codziennie dostarczać rzetelne wieści ze świata Gwiezdnych wojen!

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.