FilmyPublicystyka

Najciekawsze role epizodyczne w „Skywalker. Odrodzenie”

W praktycznie każdym nowym filmie spod szyldu Gwiezdnych Wojen możemy wyłapać cameo znanych osób ze świata popkultury i nie tylko. Nic więc dziwnego, że The Rise of Skywalker również poszedł tym tropem i zafundował nam kilka tego typu epizodycznych występów.

Za jedno z bardziej zaskakujących cameo odpowiada… sam reżyser i scenarzysta J.J. Abrams. Podłożył on głos nowemu droidowi znanemu jako D-O.

Również drugi scenarzysta – Chris Terrio – wystąpił w filmie. Wcielił się on w Aftaba Ackbara, syna słynnego admirała, którego widzimy w kilku scenach w bazie Ruchu Oporu na Ajan Kloss.

Swoje pierwsze cameo w historii Gwiezdnych Wojen zanotował także twórca muzyki do wszystkich epizodów Sagi oraz motywu przewodniego do filmu o Hanie Solo, czyli John Williams. Wcielił się on w barmana Oma Tresa w kantynie na planecie Kijimi. Co ciekawe, Oma Tres to anagram słowa Maestro, które jest przydomkiem kompozytora.

Poza kultową postacią Luke’a Skywalkera, którego gra od samego początku, Mark Hamill po raz kolejny dostał też małą rolkę w Star Wars. Wcielił się on w Boolio – rogatego obcego z początku filmu, który przekazuje Ruchowi Oporu informacje na lodowej asteroidzie.

harry-styles-ed-sheeran-cameo-rise-of-skywalker.jpg

Tradycyjnie ktoś musiał się też wcielić w bezimiennego szturmowca. Tym razem padło na muzyków Harry’ego Stylesa i Eda Sheerana. Póki co nie wiemy, w jakich scenach dokładnie grali, ale zdjęcie Sheerana w zbroi sugeruje, że była to sekwencja na planecie Kijimi.

kevin-smith.jpg

W małej roli tubylca na Kijimi mogliśmy oglądać także Kevina Smitha, amerykańskiego reżysera i scenarzystę, a także wieloletniego fana Gwiezdnych Wojen.

Po niemal 40 latach do roli Ewoka Wicketa powrócił Warwick Davis, którego widzimy w jednej z ostatnich scen na Endorze. Po równie długim rozstaniu w roli Wedge’a Antillesa ponownie zobaczyliśmy Denisa Lawsona, którego w finałowej bitwie możemy zobaczyć, gdy obsługuje działka na Sokole Millennium.

Wielu aktorów powróciło do roli Rycerzy Jedi. W scenie z głosami wspierającymi Rey w finałowej walce przeciw Palpatine’owi. Powrócili: Alec Guiness i Ewan McGregor jako Obi-Wan Kenobi, Hayden Christensen jako Anakin Skywalker, Ashley Eckstein jako Ahsoka Tano, Samuel L. Jackson jako Mace Windu, Liam Neeson jako Qui-Gon Jinn, Frank Oz jako Yoda, Freddie Prinze Junior jako Kanan Jarrus, Angelique Perrin jako Adi Gallia, Jennifer Hale jako Aayla Secura oraz Olivia D’Abo jako Luminara Unduli. 

Również w formie głosów powrócili Snoke i Vader – odpowiednio słyszymy w tych rolach Andy’ego Serkisa i Jamesa Earla Jonesa.

Podobne posty

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.