Homoseksualny pocałunek usunięty z „The Rise of Skywalker” w Singapurze

star-wars-d23-rey-finn-poe

Przed premierą The Rise of Skywalker głośno zrobiło się o pojawieniu się w filmie reprezentacji środowisk LGBTQ. Jak się okazało, był to zaledwie kilkusekundowy pocałunek członkiń Ruchu Oporu na dalszym planie podczas finałowego świętowania zwycięstwa w bazie na Ajan Kloss.

Nietrudno było się domyślić, że tak skromne ukazanie reprezentacji miało prawdopodobnie służyć łatwemu wycięciu tej sceny z niektórych lokalnych wersji filmu – chociażby w Chinach czy krajach arabskich. Również w Singapurze zdecydowano się na usunięcie pocałunku, aby uniknąć podwyższenia wymagań wiekowych z 13 lat do 18. Wiąże się to z singapurskim prawem, które nie dopuszcza małżeństw osób tej samej płci oraz karze więzieniem za współżycie dwójki mężczyzn (ale nie kobiet).

Przypomnijmy, że to pierwsze w historii filmów spod szyldu Star Wars ukazanie osób ze środowisk LGBTQ, choć wcześniej wielokrotnie spotykaliśmy postaci o różnych orientacjach w rozszerzonym uniwersum.Kategorie:Saga Star Wars

Tagi: , , , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.