Saga Star Wars

Homoseksualny pocałunek usunięty z „The Rise of Skywalker” w Singapurze

star-wars-d23-rey-finn-poe

Przed premierą The Rise of Skywalker głośno zrobiło się o pojawieniu się w filmie reprezentacji środowisk LGBTQ. Jak się okazało, był to zaledwie kilkusekundowy pocałunek członkiń Ruchu Oporu na dalszym planie podczas finałowego świętowania zwycięstwa w bazie na Ajan Kloss.

Nietrudno było się domyślić, że tak skromne ukazanie reprezentacji miało prawdopodobnie służyć łatwemu wycięciu tej sceny z niektórych lokalnych wersji filmu – chociażby w Chinach czy krajach arabskich. Również w Singapurze zdecydowano się na usunięcie pocałunku, aby uniknąć podwyższenia wymagań wiekowych z 13 lat do 18. Wiąże się to z singapurskim prawem, które nie dopuszcza małżeństw osób tej samej płci oraz karze więzieniem za współżycie dwójki mężczyzn (ale nie kobiet).

Przypomnijmy, że to pierwsze w historii filmów spod szyldu Star Wars ukazanie osób ze środowisk LGBTQ, choć wcześniej wielokrotnie spotykaliśmy postaci o różnych orientacjach w rozszerzonym uniwersum.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.